Arsenal izkoristil remi Cityja in Liverpoola za skok na vrh razpredelnice

London, 28. 11. 2023 17.56 |

A.V., STA
4

V 13. krogu angleškega nogometnega prvenstva smo bili priča derbiju moštev z vrha lestvice. Na Etihadu sta se pomerili zasedbi Manchester Cityja in Liverpoola in se na koncu razšli z neodločenim izidom 1:1. Po vodilnem zadetku Erlinga Haalanda je za rdeče iz mesta Beatlov z izvrstnim zadetkom izenačil Trent Alexander-Arnold. Odlične igre še naprej prikazuje Aston Villa, ki je z 2:1 premagala Tottenham, za katerega je to že tretji zaporedni poraz. Arsenal pa se je z zmago nad Brentfordom zavihtel na vrh prvenstvene razpredelnice.

Birminghamska ekipa je na gostovanju v Londonu do zmage prišla po preobratu. V 22. minuti je domače v vodstvo popeljal Giovani Lo Celso, a gosti so še do odmora izenačili. Najprej je Var razveljavil gol reprezentanta Ollieja Watkinsa, v sedmi minuti sodnikovega dodatka pa so se gosti le lahko veselili, strelec je bil Pau Torres.

Watkins, ki igra v odlični formi, pa je bil v drugem polčasu vendarle mož odločitve, odločilni gol je dosegel v 61. minuti. To je bil že njegov 12. zadetek v sezoni. Tottenham, ki ima težave s poškodbami, je lahko na tekmi, na kateri se je spomnil na preminulega nekdanjega trenerja Terryja Venablesa, obžaloval predvsem nekaj zapravljenih priložnosti v prvem polčasu.

Erling Haaland je dosegel vodilni zadetek za Manchester City na derbiju 13. kroga angleškega prvenstva proti Liverpoolu. FOTO: AP

Vse bližje najboljšim je tudi Manchester United. Za prvim mestom je le še šest točk, potem ko je tokrat na gostovanju s 3:0 ugnal šokirani Everton, ki se je po kazni odvzema 10 točk zaradi finančnih anomalij znašel na dnu lestvice.

United je zmagal s 3:0, že v tretji minuti ga je s fantastičnim golom s škarjicami v vodstvo popeljal Alejandro Garnacho, v 56. minuti je z enajstmetrovke vodstvo povišal Marcus Rashford, končni izid pa je v 75. minuti postavil Anthony Martial. To je bila letos prva zmaga Uniteda v sezoni z več kot enim golom razlike.