Arsenal ostaja vodilna ekipa, srake ugnale rdeče vrage

London, 02. 12. 2023 23.17 |

STA, M.J.
0

Nogometaši Arsenala bodo tudi po 14. krogu vodilna ekipa angleške lige. Da jih nihče ne more ujeti, jim je zagotovila domača zmaga 2:1 proti Wolverhamptonu, ki so si jo zagotovili že praktično na začetku tekme. V šesti minuti je prvi gol dosegel Bukayo Saka, v 13. je vodstvo povišal Martin Odegaard. V derbiju večera je Newcastle doma premagal Manchester United. Edini gol je v 55. minuti dosegel Anthony Gordon (1:0).

Arsenal vs Wolverhampton
Arsenal vs Wolverhampton FOTO: Sofascore.com

Gosti so ob koncu tekme zaostanek znižali, poskrbeli za nekaj živčnosti med domačimi navijači, ki pa so se na koncu vendarle veselili. Preostali dve popoldanski tekmi sta bila obračuna s spodnjega dela lestvice. Do tega kroga zadnjeuvrščeni Burnley je kar s 5:0 ugnal Sheffield United, do polčasa je že vodil z 2:0, nato pa ostal še z igralcem več na igrišču, kar je izkoristil in dosegel še tri gole. Zmagal je tudi Brentford, s 3:1 je bil boljši od Lutona.