Arsenal s pol ducata zadetkov odpihnil West Ham

London, 11. 02. 2024 16.37 |

Angleški prvoligaš Arsenal nadaljuje z odlično serijo rezultatov. Topničarji so za četrto zaporedno ligaško zmago jezo stresli nad West Ham Unitedom in na London Stadiumu slavili s kar 6:0. Za Arsenal, ki se je tako po točkah ob tekmi več izenačil z drugouvrščenim Manchester Cityjem, je v polno zadelo kar pet različnih strelcev. Na drugi nedeljski tekmi pa je Manchester United s poznim zadetkom Scotta McTominaya z 2:1 premagal Aston Villo.

Za Arsenal, ki ga čez deset dni čaka tudi nadaljevanje evropske sezone, ko se bo v osmini finala elitne Lige prvakov pomeril proti Portu, je nova visoka zmaga odlična popotnica. Po relativno izenačenem uvodu v tekmo je strelski račun gostov v 32. minuti odprl William Saliba, v zadnjih nekaj minutah prvega polčasa pa se je Topničarjem odprlo. Bukayo Saka je najprej uspešno izvedel enajstmetrovko, ki jo je zakrivil domači vratar Alphonse Areola, svoja zadetka pa sta nato dodala še Gabriel Magalhaes in Leandro Trossard. Saka je nato v 63. minuti zadel še drugič na tekmi, piko na i pa je tik pred odhodom z igrišča postavil Declan Rice, ki je zadel svojemu nekdanjemu klubu.

Declan Rice
Declan Rice FOTO: AP

Poraz z 0:6 je za West Ham United postal najvišji domači poraz v Premier ligi, hkrati pa je to za Arsenal najvišja gostujoča premierligaška zmaga.

Statistika tekme West Ham United - Arsenal
Statistika tekme West Ham United - Arsenal FOTO: Sofascore.com

Na nedeljskem sporedu je bil še obračun Aston Ville in Manchester Uniteda. Rdeči vragi so tekmo dobro začeli in v 17. minuti je prevlado na zelenici kronal Rasmus Højlund, ki je z 21 leti in 7 dnevi postal drugi najmlajši igralec, ki je dosegel pet zaporednih zadetkov v Premier ligi, takoj za Nicolasom Anelko, ki mu je to uspelo za Arsenal novembra leta 1998, ko je bil star 19 let in 239 dni. Villa je v drugem polčasu prek Douglasa Luiza izenačila, a zadnjo besedo je imel Scott McTominay, ki je v 86. minuti z glavo poskrbel za zmago Uniteda. Škotski vezist je v tej sezoni Premier lige dosegel več golov (7) kot v prejšnjih treh sezonah skupaj (6), kar štiri je dosegel po tem, ko je v igro vstopil s klopi, kar je skupaj z Joaom Pedrom največ v tem tekmovanju.

24. krog bosta s ponedeljkovo večerno tekmo zaključila Crystal Palace in Chelsea.