Zaostanek Cityja se povečuje, poražen tudi Chelsea, rdeči vragi pa po odhodu Mourinha razigrani

London, 22. 12. 2018 18.01 |

Nogometaši Manchester Cityja so v 18. krogu doma nepričakovano izgubili s Crystal Palaceom (2:3) in zdaj za vodilnim Liverpoolom zaostajajo že štiri točke. Izgubili so tudi nogometaši Chelseaja, za katere je bil usoden Leicester. Arsenal se je po dveh zaporednih porazih le vrnil na zmagovite tire. Manchester U/nited, ki ga je prvič vodil Ole Gunnar Solskjaer, je prepričljivo slavil v Cardiffu (5:1)

Sane je v drugem polčasu stresel okvir vrat Crystal Palacea, a poti v mrežo ni našel. FOTO: AP
Sinjemodri so sicer tekmo začeli odlično: z zadetkom Ilkaya Gundogana. Ta je z lepim vtekanjem s strelom z glavo po podaji Fabiana Delpha matiral nemočnega Guaito. A po dobrem začetku je sledil šok za Manchester City: na 1:1 je v 33. minuti po lepi akciji Cystal Palacea izenačil ganski napadalec Jeffery Schlupp, ob njegovem sicer natančnem strelu pa je bil nepripravljen domači vratar Ederson. Dobri dve minuti po prvem šoku na Etihadu je sledil nov: tokrat je z brutalnim volejem s 25 metrov pičil Andros Townsend.

V drugem polčasu so domačini pritiskali, a streljali s slepimi naboji. Gostje iz Londona so to znali kaznovati, in sicer prek srbskega vezista Luke Milivojevića. Ta je po nespametnem prekršku Kylea Walkerja uspešno realiziral strel z bele točke. Domačini so še bolj pritisnili na vrata gostov in v 85. minuti prek Kevina De Bruyneja znižali na 2:3. Ob tem je treba poudariti, da je Belgijec v kazenski prostor pošiljal podajo, a tako dobro podajal, da je pri tem žogo poslal v mrežo Crystal Palacea. Sledil je izjemen pritisk Cityja na vratar Londončanov, a sinjemodri so ostali brez izenačenja, zdaj za vodilnim Liverpoolom zaostajajo za štiri točke (48/44).

Izgubil tudi Chelsea
Presenetljivo so doma na Stamford Bridgeu izgubili tudi nogometaši Chelseaja, in sicer so klonili v obračunu nekdanjih prvakov. Za zmago Leicester Cityja je v 51. minuti poskrbel Jamie Vardy. Napadalca lisjakov je s krasno podajo zaposlil 22-letni vezist James Maddison, Vardy pa je s prve silovito razparal mrežo Chelseaja.

Arsenal se je vrnil na zmagovite tire
Nogometaši Arsenala so po dveh zaporednih porazih (ligaški in pokalni) znova okusili slast zmage, potem ko so v 18. krogu angleške Premier League premagali Burnley s 3:1. Junak tekme je bil Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang FOTO: AP

Nogometaše Arsenala je že v 14. minuti v vodstvo popeljal Pierre-Emerick Aubameyang. Akcijo je na robu kazenskega prostora začel Mesut Özil, ki je s podajo našel Seada Kolašinca, ta pa je žogo podaljšal do Aubameyanga in zabil za vodstvo Arsenala na domačem stadionu Emirates (1:0).

Na 2:0 je na začetku drugega polčasa povišal prav Aubameyang, ki je izkoristil hiter protinapad in podajo Alexandra Lacazetta. Z močnim in natančnim strelom je poslal žogo pod prečko Burnleyjevih vrat. V 63. minuti so zadetek dočakali tudi gostje. Zadel je angleški napadalec Ashley Barnes, ki mu je podal Kevin Long. Gostje so v 70. minuti imeli lepo priložnost za izenačenje, a je Jack Cork, osamljen na 15 metrih, meril mimo (in prek) Arsenalovih vrat. V sodnikovem podaljšku je rezervist Alex Iwobi z neposredne bližine postavil končnih 3:1, potem ko ga je s podajo zaposlil Mesut Özil, žoga pa se je odbila še od enega gostujočih branilcev. Arsenal z zmago ostaja na petem mestu.