Aubameyang popeljal Arsenal do 14. pokalne lovorike

London, 01. 08. 2020 19.49 |

V finalu angleškega FA pokala sta se na londonskem Wembleyju pomerili nogometaši Arsenala in Chelseaja. Topničarji so z zmago (2:1) osvojili že 14. tovrstni pokal v tem tekmovanju. Oba gola za Arsenal je dosegel Pierre-Emerick Aubameyang, Chelsea pa je od 73. minute zaradi izključitve Matea Kovačića igral le z deseterico.

Nogometaši Arsenala so zmagovalci FA pokala.
Nogometaši Arsenala so zmagovalci FA pokala. FOTO: AP

Londonski Wembley je bil prizorišče zaključnega dvoboja za prestižno lovoriko angleškega nogometa, FA pokal. V polfinalu je Arsenal izločil Manchester City, Chelsea pa Manchester United. Za topničarje je bil to že 14. lovorika v tem tekmovanju (že dosedaj so bili rekorderji z 13. lovorikami) in s tem so si odprli tudi pot v nogometno Evropo (Liga Evropa), Chelsea ostaja pri osmih osvojenih pokalnih lovorikah.

Arsenal je tekmo začel z nasledno enajsterico: Emiliano Martinez, Rob Holding, David Luiz, Kieran Tierney, Hector Bellerin, Dani Ceballos, Granit Xhaka, Ainsley Maitland-Niles, Nicolas Pepe, Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang, enajsterica Chelseaja pa je izgledala takole: Willy Caballero, Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Antonio Rudiger, Reece James, Jorginho, Mateo Kovačić, Marcos Alonso, Mason Mount, Olivier Giroud, Christian Pulisic.

Statistika Aubameyanga na tekmi Arsenal - Chelsea
Statistika Aubameyanga na tekmi Arsenal - Chelsea FOTO: Sofascore.com

Tekmo na Wembleyju so bolje začeli nogometaši Chelseaja, po lepi akciji, Oliver Giroud je s pteko žogo poddal Christianu Pulisicu, ki je iz bližine lahko premagal vratarja Arsenala Emiliana Martineza. Izenačenje je sledilo dobrih 20 minut kasneje, ko je iz enajsmetrovke zadel Pierre-Emerick Aubameyang, prekršek za najstrožjo kazen je prav nad njim storil Cesar Azpilicueta.

Arsenal je v drugem polčasu dodal še en gol, Aubameyang je dosegel še en gol za vodstvo z 2:1 v 63. minuti. Za varovance Franka Lamparda je sledila še ena slaba novica v 73. minuti, ko je zaradi drugega rumenega kartona z igrišča moral Mateo Kovačić. Ob zadnjem sodnikovem žvižgu je ostalo pri zmagi Arsenala, ob tem so si Londončani odprli pot v evropska nogometna tekmovanja v prihajajoči sezoni.