Arsenal na uvodu v PL proti novincu ostal praznih rok

London, 13. 08. 2021 23.05 |

STA, T.Š.
4

Brentford, novinec med prvoligaško druščino angleškega nogometnega prvenstva, je na uvodni tekmi presenetil moštvo Arsenala in slavil z 2:0. Zadetka sta dosegla Španec Sergi Canos in Danec Christian Norgaard.

Veselje igralcev Brentforda ob odmevni zmagi na uvodu v prvenstvo.
Veselje igralcev Brentforda ob odmevni zmagi na uvodu v prvenstvo. FOTO: AP

Španec Sergi Canos je bil natančen v 22. minuti prvega polčasa, potem ko je izkoristil podajo Jamajčana Ethana Pinnocka. V drugem delu pa je zmago novincev v 73. minuti potrdil Christian Norgaard.

Arsenal je imel prednost v posesti, prišel do večjega števila strelov, a bil nemočen proti motiviranim sosedom iz zahodnega dela Londona. Brentford je postal šele sedmi klub, ki je slavil ob debitantskem nastopu med angleško elito v Premier League.

Preostale tekme bodo na sporedu v soboto in nedeljo. Manchester United bo sobotni spored odprl z obračunom proti Leedsu (13.30), Chelsea, zmagovalec lige prvakov v minuli sezoni, bo sezono odprl nekaj ur kasneje proti Crystal Palaceu. Liverpool bo ob 18.30 gostoval pri novincu Norwichu.

Prvak Manchester City bo zaključil spored prvega kroga z nedeljskim gostujočim obračunom proti Tottenhamu (17.30).