Aston Villa še poglobila krizo Newcastla

Newcastle, 23. 01. 2021 23.10 |

Na zaostali tekmi 11. kroga angleške nogometne lige je Aston Villa doma z 2:0 premagala Newcastle in še poglobila njegovo krizo. Newcastle namreč ni zmagal že od 12. decembra, izgubil je zadnje štiri obračune. Aston Villa se je z deveto zmago v sezoni prebila na osmo mesto, še vedno pa ima za odigrati dve zaostali tekmi.

Jack Grealish
Jack Grealish FOTO: AP

Ekipa iz Birminghama je bila boljša večji del tekme, oba gola pa je v dosegla v prvem polčasu. V 13. minuti je Ollie Watkins izkoristil nespretno posredovanje gostujočega branilca, Švicarja Fabiana Schära in neodločnost vratarja Karl Darlowa ter s strelom z glavo povedel svojo ekipo v vodstvo. Na 2:0 je po podaji Jacka Grealisha z leve strani z lepim strelom, po katerem se je žoga od prečke odbila v mrežo, v 42. minuti povišal Bertrand Traore.