Atalanta Josipa Iličića le remizirala z Laziem, poraz Juventusa

Ljubljana, 30. 10. 2021 17.21 |

Nogometaši Atalante so v 11. krogu italijanske lige igrali 2:2 z Laziem, na drugi današnji tekmi pa je Verona ugnala Juventus z 2:1.

Ekipa iz Bergama, pri kateri je slovenski reprezentant Josip Iličić začel v prvi postavi in igral do 67. minute, se je znašla v zaostanku v 18. minuti, ko je najprej streljal Ciro Immobile, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Pedro.

Statistika Josipa Iličića proti Laziu
Statistika Josipa Iličića proti Laziu FOTO: Sofascore.com

La Dea, kot tudi pravijo Atalanti, je izenačila v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko se je med strelce vpisal Duvan Zapata. Rimsko zasedbo je v novo vodstvo popeljal z devetimi goli prvi strelec lige Immobile v 74. minuti. Končni izid je v četrti minuti sodniškega dodatka postavil Marten de Roon.

Atalanta-Lazio
Atalanta-Lazio FOTO: Sofascore.com

Na drugi današnji tekmi je Verona gostila v tej sezoni precej razglašeni Juventus in ga ukanila zahvaljujoč zadetkoma v prvem polčasu. Obakrat je zadel Gio Simeone, z osmimi goli drugi strelec lige. V 80. minuti je nekaj upov Juventusa vzbudil Weston McKennie, toda črno-belim na koncu ni uspelo priti niti do točke. Obe ekipi imata sicer po 15 točk, 13 manj od vodilnega Napolija.