Iličić z golom pomagal Atalanti do zmage, poraz Juventusa

Bergamo, 27. 10. 2021 19.38 |

T.Š., STA
4

V italijanskem državnem prvenstvu so na sporedu tekme 10. kroga. Nogometaši Atalante so gostovali pri Sampdorii in zmagali s 3:1, zmago je z golom v sodnikovem podaljšku potrdil Josip Iličić, ki je v igro vstopil v drugem polčasu. Juventus je na domačem igrišču izgubil proti Sassuolu (1:2). Empoli je gostil Inter in izgubil z 0:2. Pri Milančanih je Samir Handanović branil celo tekmo, pri Empoliju pa je Petar Stojanović igral do 82. minute.

Atalanta, pri kateri je Josip Iličić igral od 59. minute, je v Genovi prišla do svoje pete zmage in 18. točke, potem ko je Kristoffer Askildsen v 17. minuti dosegel avtogol. Štiri minute pozneje se je med strelce vpisal še Duvan Zapata in ko je v peti minuti sodniškega dodatka Iličić dosegel fantastičen gol iz strani in zabil žogo pod prečko, je bilo jasno, da točke potujejo v Bergamo. Sampdoria je sicer povedla že v 10. minuti z golom Francesca Caputa.

Juventus, ki ne najde prave forme niti pod vodstvom Massimiliana Allegrija (na 10 tekmah je zbral le 15 točk), je s Sassuolom izgubil z 1:2. Weston McKennie je v 76. minuti sicer izničil vodstvo gostov po golu Davideja Frattesija ob koncu prvega polčasa. Toda Maxime Lopez je v četrti minuti sodniškega dodatka žogo poslal čez Mattio Perina za veliko zmago.

Statistika Josipa Iličića
Statistika Josipa Iličića FOTO: Sofascore.com

V "slovenskem" obračunu Empolija in Interja je slednji povedel v 34. minuti z golom Danila D'Ambrosia, Empoli, pri katerem Leo Štulac tokrat ni igral, pa je v 52. minuti ostal še z igralcem manj po izključitvi Samueleja Riccija. Zmago Interja, ki je tretji na lestvici, je v 66. minuti potrdil Federico Dimarco. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter, Petar Stojanović je za Empoli igral do 82. minute.

Udinese in Verona sta se razšla z 1:1, zadnjeuvrščeni Cagliari je izgubil proti četrtouvrščeni Romi z 1:2, za preobrat sta poskrbela Roger Ibanez in Lorenzo Pellegrini, Lazio pa je z 1:0 odpravil Fiorentino, edini strelec je bil španski vezist Pedro.

Že v torek so nogometaši Venezie gostili Salernitano in izgubili z 1:2. Tako Domen Črnigoj pri Venezii kot Vid Belec pri Salernitani sta igrala celo tekmo. Do tega kroga drugouvrščeni Milan je gostil Torino in ga premagal z 1:0, Spezia in Genoa pa sta igrala 1:1.