Atleti na krilih Oblaka in Griezmanna do zmage, Barca vse dvome razrešila do polčasa

Madrid, 22. 12. 2018 15.46 |

Madridski Atletico, ki se bo v osmini finala Lige prvakov udaril z Juventosom, je v domačem prvenstvu še naprej prepričljiv. Varovanci trenerja Diega Simeoneja so v 17. krogu Primere Division gostili Espanyol iz Barcelone in ga po težkih mukah tesno premagali (1:0). Edini gol je iz enajstmetrovke dosegel Antoine Griezmann. Barca je vse dvome o zmagi na tekmi proti Celti razrešila v prvem polčasu (2:0).

Jan Oblak
Jan Oblak FOTO: AP
Madridski Atletico ima tudi v tej sezoni najboljšo obrambo v španski Primeri Division, za kar gre največ zaslug (tudi) našemu vratarju Janu Oblaku. Colchonerosi, ki se bodo februarja v osmini finala Lige prvakov merili s torinskim Juventusom, za katere od te sezone igra stari znanec Atletov Cristiano Ronaldo. Espanyol, ki je v zadnjem krogu prvenstva doma poražen proti Betisu iz Seville, je v Madridu tekmo proti favoritom začel odločno in imel po dvajsetih minutah boljše priložnosti za gol, tako da seje moral Oblak nekajkrat kar dobro izkazati. Madridčani so nekajkrat poskusili preko Francoza Antoineja Griezmanna, a brez uspeha. Espanyol se je na stadionu Wanda Metropolitano predstavil v lepi luči, prav nič ni bil v podrejenem položaju in bi si v prvem polčasu celo zaslužil rezultatsko prednost. Če so bili gostje iz katalonski prestolnice v prvem polčasu najmanj enakovredni pa je v nadaljevanju Atletico pričakovano prevzel konce igre v svoje roke in že po nekaj minutah povedel. Ob prekršku za enajstmetrovko mu je "pomagal" tudi VAR, zanesljivi Griezmann pa je domače popeljal v vodstvo (1:0). Gostitelji so se po rezultatski prednosti vrnili k prepoznavni obrambni taktiki, ko tekmecu niso pustili, da razmišlja o konstantni ofenzivi. Varovanci trenerja Diega Simeoneja so taktične zamisli opravljali brezhibno, igra na oko ni bila lepa, a cilj je vnovič opravičeval sredstva in Atletico je vnovič zmagal z le enim doseženim golom, naš Oblak pa je še enkrat več svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Barcelona tekmo odločila v prvem polčasu
Lionel Messi
Lionel Messi FOTO: AP

Katalonci so goste iz Viga pričakali v dobrem medsebojnem razmerju zmag in porazov na zadnjih tekmah, saj aktualni španski prvaki proti Celti niso izgubili na poslednjih štirih srečanjih. Gostje, ki na Camp Nouu predčasno niso slekli hlač, so bili uvodoma zelo enakovredni in tudi nekajkrat nevarni, potem pa je Ousmane Dembele v deseti minuti odbitek po strelu Lionela Messija pospravil na pravo mesto in Barcelona se je veselila hitrega vodstva. Gostitelji so do konca prvega dela zadeli še enkrat, svoj petnajsti gol v sezoni je v končnici tega dela podpisal Messi, podal je Jordi Alba in že po 45 minutah uspešno tlakovali pot do zmage. Nadaljevanje je bilo precej bolj mirno, gostje iz Viga so se trudili bili blizu vsaj častnemu zadetku, a so Katalonci ohranili mrežo nedotaknjeno in se utrdili na prvem mestu prvenstvene razpredelnice Primere Division