Messi čaral na mestnem derbiju z Espanyolom, Oblak spet z 'ničlo'

Madrid, 08. 12. 2018 22.36 |

Barcelona je na tekmi 15. kroga La lige v gosteh zlahka slavila na mestnem derbiju z Espanyolom (4:0). Blestel je Lionel Messi, ki je dvakrat zatresel mrežo domačinov iz prostega strela. Tudi Atletico je pred domačimi gledalci prišel do gladke zmage nad Alavesom (3:0).

Barcelona je v prvem polčasu na stadionu Cornella-El Prat povsem nadigrala mestnega tekmeca Espanyol. Že po 45. minutah so varovanci Ernesta Valverdeja vodili s 3:0, vodstvo pa bi lahko bilo še višje. Blestel je predvsem Lionel Messi, ki je bil tudi tisti, ki je načel mrežo Espanyola. In to z natančnim strelom s prostega strela v 17. minuti, ko je s precejšnje oddaljenosti z natančnim poskusom tudi s pomočjo vratnice ukanil domačega vratarja Diega Lopeza. Messi se je nato izkazal še s podajo Ousmaneu Dembeleju. Francoski napadalec je z leve strani najprej iz igre vrgel domačega branilca, nato pa z močnim in natančnim strelom premagal nemočnega Lopeza. Prav Lopez pa bi moral bolje posredovati pri tretjem zadetku Barcelone, ko je skorajda z mrtvega kot zadel Luis Suarez. Urugvajec je žogo z levico poslal med nogama Lopeza v mrežo Espanyola. Poleg treh zadetkov je Barcelona prek Suareza in Messija še dvakrat zatresla okvir vrat mestnega tekmeca.

Messi je blestel predvsem v prvem polčasu, piko na i pa je postavil v 65. minuti tekme. FOTO: AP

V drugem polčasu je Espanyol pritisnil proti vratom gostov, a pritisk je bil jalov. Vodstvo Barcelone je z novo mojstrovino še povišal Messi, ki je znova zadel s prostega strela z velike razdalje. Predstava motiviranega Argentinca na mestnem derbiju se je zdela kot odgovor na izbor za nagrado zlate žoge, kjer se je presenetljivo znašel šele na petem mestu. Domačinom je v 73. minuti tekme uspelo zatresti mrežo Barcelone, a so sodniki po posredovanju VAR ekipe zadetek Oscarja Duarteja razveljavili zaradi prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri vodstvu blaugrane s 4:0. To je bil tudi končni izid tekme. Barcelona je na prvem mestu La lige še povišala točkovno prednost pred Sevillo, ki je tokrat remizirala z Valencio (1:1). Blaugrana ima na vrhu 31 točk, Sevilla je druga z 28, tretji pa je s prav toliko točkami Atletico Madrid.

STATISTIKA

V Madridu sta se na stadionu Wanda Metropolitano pomerila domači Atletico in Deportivo Alaves, ki velja za najprijetnejše presenečenje sezone v španski ligi. Alaves namreč zaseda kar četrto mesto, ki pelje v Ligo prvakov in je imel pred dvobojem le točko manj od Atletov. Rdeče-beli so vendarle upravičili vlogo favorita in zanesljivo slavili s 3:0.

Deportivo Alaves v tej sezoni Primere Division še naprej igra odlično in vztraja tik pod vrhom lestvice, kjer je tudi madridski Atletico. Pravzaprav je šlo za dvoboj sosedov na prvenstveni lestvici, saj Atleti zasedajo tretje, Alaves pa četrto mesto. Jan Oblak in soigralci so bili kljub temu favoriti za zmago, sploh, ker v tej sezoni na osmih tekmah sploh še niso izgubili pred svojimi gledalci. Gostje so se odlično zoperstavili favoritu, tako da rdeče-beli v prvih dvajsetih minutah niso imeli pričakovane pobude, potem pa je le krajši padec koncentracije prinesel prvi gol na tekmi. Podal je Kolumbijec Santiago Arias, v polno pa kar s prsmi zadel Nikola Kalinić, ki je član udarni enajsterici Atletov od poškodbe in odsotnosti Diega Coste. Hrvat je zabil svoj premierni gol v Primeri, drugega v sezoni za Madridčane Rodrigo Hernandez Cascante, krajše Rodri, je nekaj minut kasneje zadel še okvir gostujočih vrat, na odmor so varovanci Diega Simeoneja odšli minimalno prednostjo.

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann FOTO: AP

Gostitelji so že na začetku nadaljevanja vnovič zadeli okvir vrat, tokrat je bil nesrečnež Jose Gimenez in nakazali, da se z minimalno prednostjo ne bodo zadovoljili. Sredi drugega polčasa bi lahko Madridčani povečali vodstvo, a je Francoz Antoine Griezmann zgrešil iz zares ugodnega položaja. Član svetovnih prvakov se je za zamujeno priložnost odkupil slabih deset minut pred koncem dvoboja, ko je zadel po bliskovitem protinapadu. Najprej je zadel okvir vrat, nato pa odbitek pospravil v prazno mrežo, končni izid pa je v končnici postavil Jose Gimenez.