Atletico brez težav opravil z Valladolidom

Madrid, 21. 01. 2023 22.08 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Atletico Madrida so vpisali deveto zmago v španskem prvenstvu in z njo ohranili četrto mesto na lestvici, ki še vodi v elitno ligo prvakov v naslednji sezoni. Pred domačimi gledalci na stadionu Metropolitano so premagali Valladolid s 3:0.

Za Atletico Madrid je to šele druga zmaga v zadnjih sedmih nastopih v ligi. V tej seriji so Madridčani ugnali zgolj zadnjeuvrščeni Elche.

Statistika tekme: Atletico Madrid vs. Valladolid (3:0)
Statistika tekme: Atletico Madrid vs. Valladolid (3:0) FOTO: Sofascore.com

Tokrat so vprašanje zmagovalca rešili v prve pol ure igre. V razmaku desetih minut so dosegli tri zadetke; v 18. minuti je zadel Alvaro Morata, nato pa sta bila natančna še Antoine Griezmann (23.) in Mario Hermoso (28.).

Slovenski čuvaj mreže Jan Oblak je šestič v tej sezoni LaLige ohranil mrežo nedotaknjeno.

Atletico Madrid je pri 31 točkah, kar je sedem manj od tretjeuvrščenega Real Sociedada, ki je danes v gosteh premagal Rayon Vallecano z 2:0. Osemindvajset točk ob tekmi manj imata Villarreal in Betis, nato pa sledijo Osasuna (27), Athletic Bilbao (27), Rayo Vallecano (27) ...