Atletico na krilih Oblaka do pomembne zmage in mirnejšega spanca

Madrid, 12. 05. 2021 23.17 |

Nogometaši madridskega Atletica bodo tudi po 36. krogu ostali na vrhu španskega državnega prvenstva, potem ko so na domačem stadionu Wanda Metropolitano zdržali zaključni nalet že pregovorno žilavih Baskov, nogometašev Real Sociedada (2:1). Ti so kljub dobri predstavi v drugem polčasu ostali praznih rok, Atletico pa je vpisal izjemno pomembno zmago v boju za naslov španskega državnega prvaka.

Atletico Madrid (gol Yannicka Carrasca)
Atletico Madrid (gol Yannicka Carrasca) FOTO: AP

Navijači Barcelone in Reala, ki še upajo na morebiten spodrsljaj vodilnega Atletica do konca sezone, so si morda celo največ obetali prav od tekme z Real Sociedadom. Gre za petouvrščeno ekipo sezone, ki še nima zagotovljenega mesta v evropskih tekmovanjih, tako da je zanje vsaka točka dragocena. A Atletico Madrid je hitro pokazal, po kaj je prišel. Na domači zelenici Wande Metropolitano je že v 16. minuti mrežo gostov zatresel belgijski napadalec Yannick Carrasco. Ta se je odlično znašel v kazenskem prostoru Real Sociedada, sprožil iz težkega položaja, slabo pa je poleg obrambe posredoval tudi vratar Alejandro Remiro. Dvanajst minut zatem pa je krasno akcijo in podajo Luisa Suareza v rutinirani zadetek pretvoril argentinski krilni napadalec Angel Correa

Jan Oblak je bil eden ključnih mož pri zmagi Atletica. Zbral je kar šest obramb
Jan Oblak je bil eden ključnih mož pri zmagi Atletica. Zbral je kar šest obramb FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je Real Sociedad, pri katerem je trener Imanol Alguacil opravil vseh pet menjav, prišel do zadetka priključka, in sicer v 83. minuti tekme: Jana Oblaka je v vratih Atletica matiral Igor Zubeldia. Gostje so sicer močno prevladovali pri posesti žoge, si ustvarili tudi kar nekaj priložnosti, toda na koncu ostali praznih rok. V 80. minuti je Portu zadel okvir vrat, v 67. minuti pa je prav Portuju veliko priložnost ubranil slovenski vratar Jan Oblak. Škofjeloška hobotnica se je izkazala tudi v 31. minuti, ko je ubranila strel 21-letnemu švedskemu napadalcu Alexandru Isaku.

Atletico je s 24. zmago v La ligi vpisal še 80. točko sezone, zdaj jih ima štiri več kot drugouvrščena Barcelona, obenem pa ima tudi pet točk naskoka pred madridskim Realom, ki pa ima tekmo manj – v četrtek slednjega čaka gostovanje pri Granadi. V kolikor bi bila četa Zinedina Zidana uspešna, bi ostala na dveh točkah zaostanka, ki navijačem belega baleta vendarle dajejo nekaj upanja za osvojitev naslova. A seveda, zato bi potrebovali (vsaj) en spodrsljaj Atletica.

Uspešna tudi Sevilla
Nogometaši Seville so v 36. krogu španskega prvenstva premagali Valencio z 1:0. Andaluzijcem, ki imajo 74 točk, dve manj od Barcelone in eno manj od Reala Madrida (tekma manj), je zmago v boju z Valencio prinesel Youssef En Nesyri, ki je zadel v 67. minuti. Sevilla, ki jo vodi nekdanji španski selektor Julen Lopetegui, si je že priigrala nastope v elitni Ligi prvakov v prihodnji sezoni.