Atletico Madrid po preobratu iztržil točko, Real Sociedad ohranil prvo mesto

Madrid, 24. 10. 2021 23.12 |

Drugi derbi 10. kroga španskega prvenstva med Atletico Madridom in Real Sociedadom se je končal brez zmagovalca. Gostje so tako ostali na vrhu razpredelnice; imajo točko prednosti pred Sevillo, ki je premagala Levante s 5:3, ter Real Madridom, ki je v 'el clasicu' v gosteh premagal Barcelono z 2:1.

Jan Oblak je moral dvakrat po žogo v mrežo, prvič že v sedmi minuti po zadetku Alexandra Sorlotha, drugič v 48. po strelu Alexandra Isaka, vseeno pa je zadovoljen zapustil stadion Wando Metropolitano, saj je Luis Suarez z dvema zadetkoma poskrbel za pomembno točko. Urugvajec je prvič zadel v 61. minuti, drugič pa iz najstrožje kazni v 77.

Atletico Madrid - Real Sociedad
Atletico Madrid - Real Sociedad FOTO: Sofascore.com

Atletico Madrid ima osemnajst točk in je ohranil stik z vodilnimi. Naslednji teden ga čakata dve tekmi; v četrtek gostovanje pri predzadnjeuvrščenem Levanteju, v nedeljo pa domač obračun proti sosedu na lestvici Betisu, ki ima prav tako kot še Osasuna 18 točk.

Sevilla se je nepričakovano namučila s predzadnjo ekipo tekmovanja Levantejem. Čeprav je na začetku drugega polčasa povedla s 4:1, je vse do konca trepetala za tri točke. Gostje so do 61. minute znižali zaostanek na 4:3, tri minute kasneje je Sevilla znova zadela za 5:3, in v zaključku uprizorili niz nevarnih akcij, ki se na srečo domačih niso končale z zadetkom.