Atletico s težko prigarano zmago prestavil odločitev o prvaku

Madrid, 24. 04. 2019 21.23 |

Madridski Atletico je z zmago proti Valencii na domači Wandi Metropolitano (3:2) znova zmanjšal zaostanek za vodilno Barcelono na devet točk, s čimer je prestavil odločitev o španskem državnem prvaku (vsaj do naslednjega kroga). Jan Oblak je branil celotno tekmo za colchonerose in dvakrat moral po žogo v svojo mrežo.

Diego Simeone

Za zmago Atletica so poskrbeli Alvaro Morata, ki je bil natančen v deveti minuti, Antoine Griezmann, ki je izkoristil podajo rojaka Thomasa Lemarja v 49. minuti tekme, in Angel Correa, ki je v 81. minuti s krasnim strelom z razdalje postavil končni izid obračuna (3:2). Za Atletico zmaga pomeni, da ostaja v teoretičnem boju za španskega prvaka, precej bolj boleč je poraz za Valencio, ki se z Getafejem in Sevillo krčevito bori za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov. Za netopirje sta v Madridu tokrat zadela nekdanji Atlet Kevin Gameiro in Dani Parejo iz enajstmetrovke. Do konca španskega prvenstva so še štirje krogi.