Oblak reševal Atletico, ki se iz Seville vrača s točko

Sevilla, 11. 04. 2021 21.13 |

Madridski Atletico je gostoval v Sevilli in se iz dvoboja z Betisom vrača domov le s točko. Madridčani imajo tudi kadrovske težave, a je tokrat Jan Oblak, ki je branil celotno tekmo, glavni razlog, da so remizirali (1:1). Na lestvici La Lige ima Atletico točko prednosti pred Realom in dve pred Barcelono.

Madridski Atletico je bi z zmago znova malce pobegnil prvemu zasledovalcu, mestnemu tekmecu Realu. Z remijem v Sevilli pa je razlika majhna, Atletico je zbral 67 točk, Real jih ima 66, tretja Barcelona pa 65. Real Madrid je sicer v soboto na slovitem El Clasicu premagal Barcelono z 2:1.

Trener Diego Simeone je tokrat ostal kar brez nekaj pomembnih igralcev, manjkali so Luis Suarez, Marcos Llorente Geoffrey Kondogbia in Moussa Dembele. Na igrišče je Simeone poslal naslednjo enajsterico: Jan Oblak, Mario Hermoso, Jose Gimenez, Stefan Savić, Kieran Trippier, Koke, Saul Niguez, Hector Herrera, Yannick Carrasco, Joao Felix, Angel Correa.

Statistika Jana Oblaka
Statistika Jana Oblaka FOTO: Sofascore.com

Atleti so pot do zmage "zakoličili" že v uvodnih minutah, v 5. minuti je gol dosegel Yanick Carrasco. Atletico je imel izjemno priložnost za povišanje izida na 2:0, a je strel Saula Nigueza ubranil Claudio Bravo. Nato pa je sledilo izenačenje Cristiana Tella v 20. minuti, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Ob koncu prvega, oziroma na začetku drugega polčasa je zaradi poškodbe gležnja Simeone ostal še brez Joaa Felixa, v igro je vstopil Torreira. V 58. minuti se je s sijajno obrambo izkazal Jan Oblak, sicer bi Emerson povedel domače v vodstvo, slovenski vratar se je izkazal tudi v 77. minuti ob strelu Laineza. V zaključku so Atleti znova pritisnili in imeli nekaj lepih priložnosti, toda Bravo je bil zanesljiv, tako kot tudi obramba Betisa, tako da se je tekma končala brez zmagovalca.