Ayew v sodnikovem dodatku iztržil točko za Elsnerjev Le Havre

Pariz, 28. 01. 2024 18.13 |

Le Havre, ekipa slovenskega trenerja Luke Elsnerja, je bila v 19. krogu francoskega nogometnega prvenstva na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Lorientu na pragu poraza, a si je točko vendarle priigrala v sodnikovem dodatku, potem ko je v četrti minuti na 3:3 s svojim drugim golom na tekmi izenačil Andre Ayew. Ta je v igro vstopil v 70. minuti.

Ganski rezervist je pred tem izenačil tudi na 2:2. Le Havre je na 11. mestu zadržal štiri točke prednosti pred najbližjima zasledovalcema, saj tudi Montpellier in Nantes nista zmagala. Oba sta odigrala tekmo brez golov, Montpellier doma proti Lillu, Nantes pa na gostovanju pri Reimsu.

Statistika tekme Lorient - Le Havre
Statistika tekme Lorient - Le Havre FOTO: Sofascore.com

Tudi četrta nedeljska popoldanska tekma se je končala brez zmagovalca, Clermont in Strasbourg sta se razšla z izidom 1:1.

Na zadnji tekmi kroga pa sta se v Parizu pomerila vodilni PSG in tretjeuvrščeni Brest. Gosti so v drugem polčasu pokazali, da niso slučajno tako visoko na lestvici, saj so z goloma Mahdija Camara v 55. in Mathias Pereire Lageja v 80. izničili prednost domačih. Ti so oba gola dosegli ob koncu prvega polčasa, natančna sta bila Marco Asensio ter Randal Kolo Muani.

Statistika tekme PSG - Brest
Statistika tekme PSG - Brest FOTO: Sofascore.com

PSG ima zdaj pred Nico, ki je v soboto zabeležila minimalno zmago proti Metzu, zdaj šest točk prednosti, Brest zaostaja za devet.