Nogomet

Bajrić in Šporar sklonjenih glav v dresu Slovana, močan naliv prekinil dvoboj na Reki

Dublin, 24. 10. 2025 01.57 | Posodobljeno pred 13 urami

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Celjska nogometna zasedba po drugi zmagi v konferenčni ligi zaseda mesta povsem pri vrhu lestvice. Poleg nje so na vrhu še italijanska Fiorentina, ciprski AEK, turški Samsunspor, nemški Mainz ter švicarska zasedba iz Lozane, vse so zbrale maksimalnih šest točk.

Celjska zasedba je po uvodni zmagi proti grškemu AEK iz Aten s 3:1 slavila še v Dublinu. Vodilna ekipa slovenske lige je Shamrock Rovers ugnala z 2:0. Zasedba iz Firenc je bila v avstrijski prestolnici boljša od Rapida s 3:0, medtem ko je ekipa iz Lozane v gosteh ugnala Hamrun z 1:0. Zasedba iz ciprske Larnake je v južnem delu Londona nepričakovano premagala Crystal Palace z 1:0, turški Samsunspor je bil boljši od ukrajinskega Dinama iz Kijeva s 3:0, nemški Mainz pa je ugnal Zrinjski iz BiH z 1:0.

Poljska Jagiellonia se je po uvodni zmagi nad malteškim Hamrunom na drugi tekmi konferenčne nogometne lige v Franciji s Strasbourgom razšla z neodločenim izidom 1:1. Slovenski obrambni igralec Dušan Stojinović je za poljsko zasedbo odigral celotno tekmo. Jagiellonio je v Alzaciji v vodstvo popeljal Španec Alejandro Pozo v 53. minuti, izenačujoči gol pa je dosegel Argentinec Joaquin Panichelli v 79. minuti.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Poljska Legia iz Varšave je v gosteh premagala ukrajinski Šahtar z 2:1. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za poljsko ekipo igral od 67. minute. Legia je povedla v 16. minuti po golu Rafala Augustyniaka, nato pa je zasedba iz Donecka, ki vse domače tekme igra v Krakovu, v začetku drugega polčasa izenačila prek Brazilca Luce Meirellesa. Poljska ekipa je v izdihljajih tekme le osvojila vse tri točke, zanje je poskrbel strelec prvega gola Augustyniak.

Slovaški Slovan iz Bratislave je doživel drugi poraz, po Strasbourgu je moral priznati premoč še nizozemskemu AZ Alkmaarju, ki je zmagal z 1:0. Za gostitelje je edini gol dosegel Sven Mijnans v 44. minuti, v sodnikovem podaljšku pa je isti igralec zastreljal enajstmetrovko. Kenan Bajrić je za Slovan odigral vseh 90 minut, rekonvalescent Andraž Šporar pa je igral do 85. minute.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Tekma med hrvaško Rijeko in češko Sparto iz Prage je bila zaradi močnega naliva prekinjena v 14. minuti. Nato so jo nadaljevali, po koncu prvega polčasa pa sta jo delegat in glavni sodnik zaradi povsem razmočenega igrišča dokončno prekinila. Slovenec Dejan Petrović je bil v začetni postavi zasedbe s Kvarnerja.

Konferenčna liga, 2. krog, izidi:
AEK Atene - Aberdeen 6:0 (3:0)

AZ Alkmaar - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
(Kenan Bajrić je odigral celotno tekmo za Slovan, Andraž Šporar je do 85. minute igral za Slovan).

Breidablik - KuPS 0:0

Drita - Omonia Nikozija 1:1 (1:1)

Rijeka - Sparta Praga (prekinjena po 1. polčasu zaradi razmočenega igrišča).
(Dejan Petrović je bil v uvodni postavi Rijeke).

Häcken - Rayo Vallecano 2:2 (1:1)

Šahtar Doneck - Legia Varšava 1:2 (0:1)
(Petar Stojanović je od 67. minute igral za Legio).

Škendija - Shelbourne 1:0 (0:0)

Rapid Dunaj - Fiorentina 0:3 (0:1)

Strasbourg - Jagiellonia 1:1 (0:0)
(Dušan Stojinović je odigral celotno tekmo za Jagiellonio).

Crystal Palace - AEK Larnaka 0:1 (0:0)

Hamrun Spartans - Lozana 0:1 (0:1)

Lincoln - Lech Poznanj 2:1 (1:0)

Mainz - Zrinjski Mostar 1:0 (1:0)

Samsunspor - Dinamo Kijev 3:0 (2:0)

Shamrock Rovers - Celje 0:2 (0:2)

Sigma Olomuc - Rakow 1:1 (0:0)

Universitatea Craiova - Noah 1:1 (1:0)

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.