Nogomet

Barcelona na pragu 29. zvezdice

Madrid, 02. 05. 2026 22.58 1 min branja 140

Osasuna - Barcelona

Nogometaši Barcelone so v 34. krogu la lige premagali Osasuno z 2:1 in so le še korak oddaljeni od 29. naslova španskih prvakov, Atletico Madrid pa je z mislimi na sredino povratno polfinalno tekmo lige prvakov proti Arsenalu vknjižil tri točke v Valencii.

Barcelona ima po deseti zaporedni zmagi štiri kroge pred koncem prvenstva 14 točk prednosti pred Real Madridom in lahko že v nedeljo zvečer postane prvakinja, če Madridčani v gosteh ne bodo premagali Espanyola. To bi hkrati pomenilo, da bi pokal dvignili pred svojimi gledalci naslednji konec tedna na el clasicu proti večnemu tekmecu iz prestolnice.

Osasuna - Barcelona
Osasuna - Barcelona
FOTO: AP

Vsi trije zadetki v Pamploni so padli v zadnjih desetih minutah. Najprej je zadel Robert Lewandowski, za 2:0 je bil natančen Ferran Torres, končni izid pa je postavil Raul Garcia de Haro.

Atletico Madrid je nastopil brez večine udarnih članov, manjkal je tudi Jan Oblak, vseeno pa je v drugem polčasu dvakrat zadel v polno in se po več kot dveh mesecih veselil zmage v gosteh.

Prvi zadetek za Atletico je dosegel Iker Luque v 74. minuti, na 2:0 pa je osem minut pozneje povišal Miguel Cubo. Vseeno Atletico ostaja na četrtem mestu. Za tretjim Villarrealom, ki je danes zanesljivo odpravil Levante, zaostaja pet točk, pred petim Betisom pa ima ob tekmi več 13 točk prednosti.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
KOMENTARJI140

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 21.59
Realist7 pravi, da ima Barcelona naslov že pod streho
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 21.57
Ali Real lahko premaga ekipo, ki navija za Real ?
ledr
03. 05. 2026 21.45
A pride Mbape v nedeljo v Barcelono postavit špalir??? A se bosta pri tem z "Velike Lape" držala za roke?
friki24
03. 05. 2026 21.30
Samo poglejte kaj pocne ta lopov manzano. V kaksni situaciji je on pokazal rdec karton? Hahahaha kako jim pomagajo sodniki zato pa je danes manzano na terenu se dobro da je var, da lahko razveljavlja take poskuse kraje kot so to poceli pred varom
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 21.51
Po VARu mu še rumenega ne bi smel...se pa edini trudi za Real
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 21.20
Perez hvaležno odklanja sveče in cvetje
Lock Down
03. 05. 2026 21.10
Poglej, poglej. Danes pa umazancem sodi njihov hišni sodnik, Gil Manzano 😂
Gigson
03. 05. 2026 20.34
Tezka bo za real...tud espanyol se nima zagotovljenega obstanka.
Lucky
03. 05. 2026 20.30
Barca F so v finalu. Tm, kjer bi mogla bit prva ekipa. Za nagrado jim je Laporta zmanjšu budget. Zdej že vsi vejo, da majo dekleta svojo garderobo. Kljub temu, da ni pod streho, ne pušča vode.
RUBEŽ
03. 05. 2026 20.21
Če kdo lahko obrne prvenstvo, so to galaktiki. Oni delajo REMONTADE. Taki je govoril zadnje dneve redkibeseden strokovnjak.
Kolllerik
04. 05. 2026 18.19
Delajo remontade na jeziku 👅
friki24
03. 05. 2026 19.55
Realovci dajmo malo podebatirat o carrerasu, se ga spomnite? To je tisti, ki naj bi vse pospravljav v zep in bil najboljsi bocni? To je tisti, ki ga je klub prepoven denarja vzel na 3 obroke. Se ena izmed bodocih zlatih zog, ki to seveda nikoli nebo bila. Zadnjih nekaj tekem ne duha ne sluha o njem, izrinil ga je iz postave mendy, ki je zgleda vstal od mrtvih ker tudi o njem ni bilo prej ne duha ne sluha..
Loptass
03. 05. 2026 20.11
On pa Hujsen sta bla se zadnji puzli v Realovi sestavljanki galakticne in nezaustavljive ekipe. Real zna 🤡
Lucky
03. 05. 2026 20.25
Dame in gospodje, Carreras. Za zapirača je dost ena dobra tekma.
Loptass
03. 05. 2026 18.45
Tchouameni v Laligi 29 nastopov, 1 gol, 0 asistenc. V LP 13 tekem, 1 gol, 1 asistenca. Galaktično.
Nejc Lola
03. 05. 2026 19.21
Nima take role v igri, b€dak
Loptass
03. 05. 2026 19.47
Ja ima podobno roko in statistiko kot Casado, ki 98% minutaže sedi na klopi.
Loptass
03. 05. 2026 19.47
Nejc Lola
03. 05. 2026 18.36
Hahahaha 12 let brez ucl😦
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 19.13
Vi imate vsaj kvalifikacije za osmino
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 18.32
Espanyol bo že danes menda nastopil s črnimi trakovi, tekma pa se bo začela po minuti molka za Real za katerega navijajo oboji navijači
Vladimir.Krutov
03. 05. 2026 19.15
Pol mavrični trak odpade
Kolllerik
03. 05. 2026 19.37
Dost bo solz dons na obeh straneh, onih prikritih..
Luigi Taveri II.
03. 05. 2026 18.17
Sodniki so že tudi obupali nad Realom
Lock Down
03. 05. 2026 20.31
Zdaj se jim menda niti ne trudijo več pomagati pri krajah.
drimtim
03. 05. 2026 17.28
Tako sončno in toplo vreme ponekod pa globok minus da celo hejterske solze zmrzujejo.
Kolllerik
03. 05. 2026 18.13
Globoki jug v globoki zmrzali...
RUBEŽ
03. 05. 2026 17.23
cripsi, povej kako bodo igrali danes tvoji butnskale. Ti imaš vse pod kontrolo. Najbolj pa se razumeš v Negrerio. Vsaka ti čast. Pa lepe pozdrave iz Alianz Arene. Saj veš kdo tam domuje, BAYERN .
žikabato
03. 05. 2026 17.12
Strokovnjak pa sam proti vsem kekcem in zmaguje
cripstoned
03. 05. 2026 16.19
Farsici verjamem da vam je tezko ampak komu ne bi bilo ce bi navijal za najbolj umazan in hkrati najbolj nahajpan nogometni klub od obstoja zoge...v ligi prvakov pa ze v 12 leto brez lovorike...se tottenham je osvojil vec v evropi v zadnjih 11letih hahahahahaha
Lucky
03. 05. 2026 16.38
Ti, en mi je reku, da navijači Reala pridejo na Bernabeu sam zato, da lohk žvižgajo. Sam podatki od Vladota pravjo, da jih je kr neki, ki jim je pošla sapa in jih zdej žvižga manj.
Lock Down
03. 05. 2026 17.10
Pravzaprav nam ni težko, ker dejansko ne navijamo za real, najbolj umazan klub v zgodovini nogometa.
BarcaHighFive
03. 05. 2026 19.49
lejga si prsu na povrsje😂😂😂 kk kej mbapenalci a ga bote obdrzal al kk? al bojo orsle nove zlate zoge spet 😂😂😂
cripstoned
03. 05. 2026 16.18
Spodaj fermina upajo primerjati z igralci reala ahahahahahaha...
RUBEŽ
03. 05. 2026 17.27
Ja, res je. Fermin je toliko boljši, da je to žalitev za njega. Kako pa kaj vaše zlate žoge? Mislim da si jih napovedoval kar nekaj. Assensio, Vincek, Arda......
cripstoned
03. 05. 2026 16.17
Vesel sem da je negreiralona znova svojim "navijacem" pokazala kdo kraljuje v sodniski in var pomoci...nova sezona, nova kraja ...nic novega vse po starem hahahahahah
Lock Down
03. 05. 2026 17.11
Kakšen histeričen obup po izgubljeni sezoni hahahahahaha
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763