Nogomet

Barcelona, Real in Atletico Madrid suvereno do treh točk

Madrid, 17. 05. 2026 22.53 pred 27 dnevi 2 min branja 87

Barcelona ugnala Betis

Nogometaši v Španiji so odigrali tekme 37., predzadnjega kroga. V boju za vrh je že pred tem krogom vse odločeno, bolj zanimiv je boj za obstanek, kjer je v sredini in na dnu lestvice precejšnja gneča. Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka je danes z 1:0 premagal Girono, prvak Barcelona je zvečer gostila Betis in zmagala s 3:1.

Prva Barcelona in drugi Real Madrid teh mest do konca sezone ne moreta več zapraviti, lahko pa še pride do sprememb na tretjem in četrtem mestu ter na mestih, ki prinašajo evropska tekmovanja.

Atletico Madrid do domače zmage
Atletico Madrid do domače zmage
FOTO: Profimedia

V boju na daljavo za končno tretje mesto je Villarreal krog začel s tremi točkami prednosti pred Atleticom (69–66). Danes je Atletico, tokrat spet z Oblakom v vratih, gostil Girono. Z zadetkom Ademole Lookmana iz 21. minute je Atletico dobil vse tri točke.

Z njimi je zdaj na lestvici (69) ujel Villarreal, ki je gostoval pri Rayu Vallecanu in izgubil z 0:2.

Navijači Atletico Madrida so se poslovili od Antoina Griezmanna
Navijači Atletico Madrida so se poslovili od Antoina Griezmanna
FOTO: Profimedia

Madridski Real je igral pri Sevilli, ki dva kroga pred koncem še ni imela zagotovljenega obstanka. Slavil je z 1:0, potem ko je edini gol že v zgodnjem obdobju tekme dosegel Vinicius.

Real Madrid zmagal v Sevilli
Real Madrid zmagal v Sevilli
FOTO: Profimedia

V večerni tekmi je Barcelona s 3:1 premagala Betis. Za domače je prva dva gola dosegel Raphinha (28., 52.), tretjega pa Joao Cancelo (74.). Pet minut pred koncem so pri blaugrani iz igre potegnili Roberta Lewandowskega, ki so ga lahko na njegovi zadnji tekmi na Camp Nouu tako navijači pozdravili s stoječimi ovacijami.

Barca ima 94 točk, Real 83, Villarreal in Atletico pa po 69.

Barcelona ugnala Betis
Barcelona ugnala Betis
FOTO: Profimedia

V preostalih tekmah kroga sta Athletic Bilbao in Celta igrala 1:1, Elche je premagal Getafe z 1:0, v obračunu z dna lestvice je pomembne tri točke dosegel Levante po 2:0 proti Mallorci, pa tudi Espanyol, ki je v gosteh z 2:1 premagal Osasuno. Že odpisani Oviedo je z 0:1 klonil proti Alavesu, do pomembnih točk je v gosteh s 4:3 proti Sociedadu prišla Valencia.

Girona je po porazu zdrsnila na rob izpada na 18. mesto s 40 točkami, eno manj ima Mallorca, Oviedo je daleč zadaj z 29. Na mestih tik nad mejo izpada pa je gneča tudi precejšnja, 13. Sevillo in 17. Elche loči le točka, vmes pa so še Alaves, Levante in Osasuna.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

* Izidi 36. kroga la lige:

Athletic Bilbao – Celta Vigo 1:1 (0:1)

Atletico Madrid – Girona 1:0 (1:0)
(Jan Oblak je branil celo tekmo za Atletico)

Elche – Getafe 1:0 (1:0)

Levante – Mallorca 2:0 (1:0)

Osasuna – Espanyol 1:2 (0:1)

Oviedo – Alaves 0:1 (0:1)

Rayo Vallecano – Villarreal 2:0 (1:0)

Real Sociedad – Valencia 3:4 (1:2)

Sevilla – Real Madrid 0:1 (0:1)

Barcelona – Betis 3:1 (1:0)

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI87

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Clovek
18. 05. 2026 11.25
Nogomet bi naj povezoval ljudi, tu pa vsak teden kregarija.
NoriSušan
18. 05. 2026 11.36
sej vidš da z belimi ne gre. Samo negreira ko pa omeniš nogomet in trofeje pa jok in stok
ledr
18. 05. 2026 14.56
Čisto isti so, kot naša SDS! Popolna primerjava. Samo jamranje, jokanje, stokanje, hudobija, škodoželjnost, razdvajanje, lopovščina itd, itd...
Kolllerik
18. 05. 2026 16.46
ledr, dobra primerjava
Loptass
18. 05. 2026 10.51
Se že veselim seznama vpoklicanih nogometašev Španske reprezentance za SP. Verjetno bo mrgolelo belih, predvsem pa igralcev fabrike.
NoriSušan
18. 05. 2026 11.07
sami talenti navijači pa še bolj
NoriSušan
18. 05. 2026 10.40
Vidm d sm še neki pozabu. Če hočeš bit navijač usrandrida morš bol kot fuzbal omenjat vse okol fuzbala npr kako se imenuje štadion tvojega rivala ki ti v 2 letih pobere 5 trofej in te na 10 tekmah 9 ubije rutinitarno z 5+ goli. Hvala NejcLolček in realonanist7 za to spoznanje
Nejc Lola
18. 05. 2026 10.38
Evo fabrizio ravno kar objavil herewego za mourinha baghahahaha varca se lahko joka zdaj🤣🤣🤣👍👍👍
NoriSušan
18. 05. 2026 10.41
tako kot nazadnje ko vam je v 4 letih zmagal samo 1 ligo pol pa pobegnu v anglijo nazaj v chelsea ko je vidu kok ste zanč. Dobro naj pride. Aja a je pol konc nove Xabi ere?
Loptass
18. 05. 2026 10.44
Jokali boste vi, ko ne boste nič osvojili in mu boste morali izplačat celo pogodbo, čeprav je bo oddelal manj kot pol.
NoriSušan
18. 05. 2026 11.29
Pusti loptass še pride čas za smeh tko kot zdaj dve leti. Sej pravim zakaj se kregat z temi madridioti sam do maja je treba počakat
Nejc Lola
18. 05. 2026 10.37
Sodniki so najboljsi igralci barce 👍
NoriSušan
18. 05. 2026 10.38
Misleš tiste ki so vam dodelili 20 penalov da ste sploh drugi in da ste do decembra sploh kaj zmagal?? Al tiste k so vam sodil podalške za penale npr rayo da ste sploh drugi?
BarcaHighFive
18. 05. 2026 10.29
ko ti za vardrid napise suvereno zmago a proti najslabsi sevilli jedva en gol pa se ta sploh obvelat nebi smeu zarad prekrska ppenalcka
Nejc Lola
18. 05. 2026 10.32
Najslabsa sevilla razbila na istem stadionu aloe vero z 4-1 bahahahaha kaj bo zdej mali sinkec zjokaj se bahahaha🤣🤣🤣🤣🤣🤣
NoriSušan
18. 05. 2026 10.33
a misles tiste k so zmagal ligo pol lolček?
Loptass
18. 05. 2026 10.36
Nahajpana Barcina mladina pa z lahkoto galaktični Real. Tudi Albacete.....
Nejc Lola
18. 05. 2026 10.27
Zakaj je sploh stadion poimenovan po aplikaciji a nebi moglo bit gradbisce poimenovano po aplikaciji?😝😝😝🤣🤣🤣
NoriSušan
18. 05. 2026 10.32
Kok morš met travme da se že drugič v isti uri spravlaš na ime štadiona haha? Bayern ma pa Alianz pa kaj? Kva pa če rečemo kšno o fuzbalu in letošnji sezoni?
Loptass
18. 05. 2026 10.16
Bravo REAList7, v res težki konkurenci, prevzemaš vlogo prvega 🤡 tega portala. Kot navijač Reala, si lahko na to ponosen.
REAList7
18. 05. 2026 10.18
Bravo, lopataš, ti si to vlogo osvojil že davno in še nižje toneš. Vsi tvoji enakomisleči farselonarji so zelo ponosni nate, mi ostali pa tudi.
Loptass
18. 05. 2026 10.21
No vidiš, torej je pri meni win-win situacija.
REAList7
18. 05. 2026 10.23
Sem vesel zate :D
NoriSušan
18. 05. 2026 10.33
Loptass pomojem da prvi trije on kripl pa nejclola nimajo konkurence so iz iste šume haha
Nejc Lola
18. 05. 2026 09.59
Po aplikaciji za poslusanje glasbe poimenujes stadion hahaha😭😭😭😭
Kolllerik
18. 05. 2026 10.14
Seveda! Za vse neizobražene enostavneže tvojga tipa: glasba je govorica Bogov! Vaša indukcijska pečica bi se lahko komot poimenovala po kakšnem proizvajalcu sodniških piščalk....
REAList7
18. 05. 2026 10.16
To pa zato, ker bo lahko laporta sčasoma gledalcem zaračunaval večjo vsoto denarja za nakup premium vstopnic, če bodo želeli tekmo gledati brez vmesnih oglasov :D
REAList7
18. 05. 2026 10.17
Hahahah, bolani opranec kolerik :D:D:D:D:D
Nejc Lola
18. 05. 2026 10.19
Kollerik vse kar tuki drzi je to da ma varca poimenovan stadion po spotofyu da se ne vtapljanv prevelikih dolgovih ker jih financira podjetje za glasbo🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Loptass
18. 05. 2026 10.28
Vas pa bo glede na razmere v klubu, počasi pod svoje okrilje vzel Unicef.
NoriSušan
18. 05. 2026 10.31
Spotyfiyu Lolček če ne te bo realist okaral zaradi pravopisa
REAList7
18. 05. 2026 10.58
A ta isti Unicef, pod okriljem katerega ste vi že bili in ste še?
REAList7
18. 05. 2026 11.00
Nori, če ti iz uvidevnosti še nihče ni rekel, da prenehaj z blamiranjem samega sebe, ti bom zdaj jaz :D Pojdi se prvo naučit osnov, da boš sploh zmožen eno poved brez neke napake napisati.
NoriSušan
18. 05. 2026 11.31
hhahaha kok si smešen onanist ti sebe blamiraš sam jodlanje dokazov pa nič. K nimaš nc o fuzbalu za povedat za rataš učitelca pravopisa. Pa kok si maloumen da ne dojameš da te usi zafkravamo k nimaš pojma hhaha. Pa poguglej kaj je uvidevnost za lastno korist
NoriSušan
18. 05. 2026 11.32
onanist7 če ti povem za unicef a boš kej odpisu al se boš spet ustrašu pa stisnu rep med noge
Loptass
18. 05. 2026 11.50
Barca je Unicef promovirala, vas pa bo Unicef vzel v svoje programe, pri čimer bo najprej vaše igralce vključil v programe osnove socializacije, poštenosti ipd....no vsaj proba lahko.
Loptass
18. 05. 2026 09.49
Raphinha še naprej dokazuje, da je daleč najboljši brazilski winger.
NoriSušan
18. 05. 2026 09.51
Njemu se ni treba še 10x dokazat tko kot nekateri prepotentni. Najbolši.
Nejc Lola
18. 05. 2026 09.57
Raphinha ni neki boljsi od neymarja trenutno pomoje je se antony boljsi🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Joško s Krasa
18. 05. 2026 10.06
To bo moral dokazati pri Ančelotiju. Ne bo lahko.
Kolllerik
18. 05. 2026 10.16
Ko Rafa igra z Barco, je to nekaj povsem drugega, kot če igra tam z Vinijem, rodrigom..
Loptass
18. 05. 2026 10.22
Za Vinija glede na statistiko odigranih tekem in učinkovitostjo, težko rečeš, da v reprezentanci ravno igra.
RUBEŽ
18. 05. 2026 09.38
Največji strokivnajk LALIGE se je oglasil z eni besedo. Več ne spravi skupaj, preveč boli.
Nejc Lola
18. 05. 2026 09.40
Vec ne rabi da pove bistvo vsega kot vi ko pisete vse zivo pa je vse brez pomena😭
NoriSušan
18. 05. 2026 09.48
HAHAH Lolček ti še zmer proslavlaš poraze Barce in zmage vašega usrandrida. Kot sem rekel ste za cajtam ker ti noben ni povedu da je Barca že zdavnaj prvak haha. Vi pa že 2 sezoni zapored nič
Nejc Lola
18. 05. 2026 09.35
Lewa rajs gre predn pride mourinho nazaj🤣🤣🤣 že beži🤣🤣🤣🤣👍👍👍👍👍👍
NoriSušan
18. 05. 2026 09.47
Kje pa je vaš cr že 5 let brez trofej, Endrick, Mariano itd. Kdo je kam zbežal
Loptass
18. 05. 2026 10.01
Tako kot je pobegnil Benzema, ko je prišel Lewa? Ker je bil že v prvi sezoni picichi 😂
REAList7
18. 05. 2026 09.25
Kakšna dvojna merila pri teh bolanih farselonarjih, da glava peče :D Trdijo namreč, da je gol Reala neregularen zaradi prekrška Mbappeja. Mbappe je sprejel žogo na prsih in to v skoku, branilec Seville pa se je zaletel v njegov hrbet in padel. In oni pričakujejo, da bo to prekršek Francoza, ki je imel žogo popolnoma v oblasti, niti ni videl nasprotnika, torej ni bilo niti nobene namere. Če pa smo že pri tem, ga je ta branilec kvečjemu oviral s hrbta, ko je Mbappe bil v dobrem položaju za strel na gol. A kaj pa je najbolj bolano pa je to, da ni bilo dolgo nazaj, ko so si za tista komolca nad Mbappejem in Bellinghamom, ko je prvi imel prebito arkado, drugi pa prebito kožo nad usti in ni bilo evidentnega prekrška ne nad enim ne nad drugim, izmislili zgodbico, češ, da sta se onadva zaletela v komolce. Pa kdo še sploh verjame tem v glavo bolanim farselonarjem?
NoriSušan
18. 05. 2026 09.47
Zakaj ti skoz ene romane pišeš k jih noben ne bere. Sicer pa vemo da pravil ne poznaš. Piši še o tistih 20 penalih ki so vam jih dosodili pa podalških po 15 minut potem. Zakaj se obešaš samo na Barco
REAList7
18. 05. 2026 10.12
Saj ti itak vprašanje, če sploh znaš brat :D zakaj pa potem vedno repliciraš na moje komentarje? Vi, ki za udarce s komolcem v glavo z veliko večjo intenziteto od tega "udarca" včeraj, trdite, da tisto niso bili prekrški, to včeraj pa da je bil, pravite, da jaz ne poznam pravil? Hahahah, boljše, da teh ghadnih ust več ne odprete oz. da s temi ghadnimi prstki več ne tipkate takšnih komentarjev :D
NoriSušan
18. 05. 2026 10.30
Pol komenitaj tud vaše penale. Zakaj samo komentiraš kaj smo mi krivi a druzga ne znaš. Sam glasn si poveš pa nč
NoriSušan
18. 05. 2026 09.23
Nejc Lola 18. 05. 2026 08.18 Super bravo real👍 premagali sevillo na stadionu kjer je varca padla 4-1🤣🤣🤣🤣 bahahaha seveda spet bili oropani kot vsako tekmo z mbappejevim offsidom in vse ostalo👍👍 Sej vem da ste madridioti za cajtam 10 let sam ne vem a že veste da je Barca prvak in da vi niste dobil niti povohal trofej že drugo sezono zapored. Sam tok da vas spomnemo
Kolllerik
18. 05. 2026 09.04
Ja nč, hvala Lewangolskemu za vse in piči dalje. Bomo vidl kako bo z unim Brazilcem iz Chelsea, medtem ko si je Bastoni glede odhoda v Barco menda premislil. Visca Barca💪
NoriSušan
18. 05. 2026 09.18
Samo naprej
REAList7
18. 05. 2026 09.27
Seveda, da si je premislil. Kdo pa bi šel v tako oghaben klub?
Joško s Krasa
18. 05. 2026 09.30
Škoda ker gre,pomembnih cekinčkov vam ne bo pobiral iz blagajne,no upam,da ste mu vsaj kaj dolžni.
NoriSušan
18. 05. 2026 09.50
Kok ste belkči prepotentni. Kje pa so vaši talenti. cr je šou modrč casemiro da ne omenjam endricka in mariana haha. Vaši nočejo igrat za vašo sramotno štalo kjer se samo še tepete in pritožujete?? Kaj pa Casillias kako je on odšel?? Pa dejte še mal negreiro zalaufat k je že dolg niste haha.
friki24
18. 05. 2026 09.02
Realist se pa vidi da je se smrkavec, zamga je vsak komentstor navijac barce, vsak novinar, vsi…A potem govori, da ima stalarski klub najvec navijacev na svetu..
Kolllerik
18. 05. 2026 09.13
Pa dobro, oba kluba, tako Barca kot real imata najmočnejši fan bazi na svetu, to menda že drži. Drgač pa z tem realistom vglavnem brez veze razpravljat. Kot z vsemi pacienti, ki non stop smetijo z pravljico, imenovano Negreira.
NoriSušan
18. 05. 2026 09.19
friki on je pod tem nivojem je dokazu da loh padeš še nižje
friki24
18. 05. 2026 09.00
Sicer pa za stalarje..262 ima zagovoto v mislih novico, ki odmeva im to je, da je v sklopu sojenja zaradi negreire bilo zaslisanih 21 sodnikov (nekdanjih in se vedno aktivnih). Im vsi so si enotmi, noben ni prejel navodil od negreire in nobenih podkupovanj. Jok jok jok stalarji, kaj bomo pa sedaj?
26250440
18. 05. 2026 09.18
Tako je,jaz mu bom napisal še malo bolj v detajle..Recimo kje je tu zraven tudi Real...Ga čakam da se začne pogovarjat...
NoriSušan
18. 05. 2026 09.22
To ni njihova agenda in itak noben ne bo komentiru ker itak znajo sam pluvat
NoriSušan
18. 05. 2026 08.59
Napetost v boju za naslov se stopnjuje
friki24
18. 05. 2026 08.59
Vceraj smo lahko jasno videli, kaj nas caka v prihodnji sezoni, ker enostavno ne bodo dovolili, da Barca 3x zapored osvoji ligo. Stalarjem priznan edini gol, ki bi morsl biti neregularen zaradi komolca zelvaka, cisti im ocitem prekrsek. Potem pa se ne pozabimo zvecer, ko klice VAR sodnika, da razveljavi penal on ga pa potrdi, ko sploh ni bilo stika. V 99% primerov, ko klice VAR sodnika se spremeni odlocitev in ta 1% se vedno zgodi zacuda Barci.. Naprimer vceraj in naprimer lani, ko so klicali hernandezs zaradi roketouchamenija pa se je tudi om odlocil kontra pri obeh situacijah kjer nebi smelo biti dvoma
NoriSušan
18. 05. 2026 09.21
s tem se je treba borit smo dokazal da znamo in tud za naprej se ne smemo dat
cripstoned
18. 05. 2026 08.57
ROPALONA
Kolllerik
18. 05. 2026 09.06
Večni kraljevi priviligirančki ste zdaj zaradi konstantnega pljuvanja ostali še brez svojih sodnikov, al kaj? Tm na Classicu.se vas je še vedno vaš 2x Hernandez odrekel...
NoriSušan
18. 05. 2026 09.21
jokaj še malo kripl smo te pogrešal
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758