Barcelona drugič zapored ostala praznih rok, Real le remiziral z Osasuno

Madrid, 27. 10. 2021 21.00 |

Barcelona je v 11. krogu španskega nogometnega državnega prvenstva izgubila proti Rayu Vallecanu z 0:1. Potem ko je minuli konec tedna na "el clasicu" katalonski velikan ostal praznih rok proti Realu iz Madrida, je tokrat po edinem zadetku na tekmi, ki ga je za Rayo dosegel Radamel Falcao, zabeležil še drugo zaporedno ničlo. V večerni tekmi pa je madridski Real po zelo skromni igri na domačem igrišču zgolj remiziral proti Osasuni (0:0), a kljub temu zaradi boljše razlike v doseženih in prejetih zadetkih ob točkovnem izenačenju s Sevillo, Betisom in Realom Sociedadom začasno zavzel vrh prvenstvene razpredelnice.

Potem ko je minuli konec tedna na "el clasicu" katalonski velikan ostal praznih rok proti Realu iz Madrida, je tokrat po edinem zadetku na tekmi, ki ga je za Rayo dosegel Radamel Falcao, zabeležil še drugo zaporedno ničlo.

V 30. minuti je Falcao po izgubljeni žogi Sergija Busquetsa na sredini igrišča stekel v prostor, prejel podajo Oscarja Treja ter nato še preigral Gerarda Piqueja in od desne vratnice Marc-Andrea ter Stegna postavil končni izid polčasa.

Barcelona je imela v drugem delu žogo precej več v svojih nogah, pritiskala, sodnik Mateu Lahoz pa je v 71. minuti pokazal na belo piko, ko je Oscar Valentin spotaknil Memphisa Depaya. Slednji je kar sam prevzel odgovornost, a mu je Stole Dimitrievski slabše odmerjen strel obranil.

Statistika tekme Real Madrid vs. Osasuna
Statistika tekme Real Madrid vs. Osasuna FOTO: Sofascore.com

Po drugem zaporednem porazu je Barcelona začasno ostala na devetem mestu s 15 točkami po desetih tekmah. Rayo je napredoval na peto, ima pa 19 točk. Na vrha je najprej skočila Sevilla, ki je proti Mallorci igrala neodločeno 1:1. Kasneje pa jo je prehitel madridski Real.

Slednji ima na vrhu prav tako kot Sevilla in Betis, slednji je s 4:1 ugnal Valencio, ter četrti Real Sociedad, 21 točk. Madridčani so imeli v prvem polčasu ves čas pobudo, a gola niso dosegli. V drugem pa je tako domače kot goste rešil okvir vrat. V 50. minuti je Jon Moncayola zadel vratnico, enajst minut kasneje pa je Karim Benzema stresel prečko.

Dan poprej sta se Villarreal in Cadiz razšla brez zmagovalca (3:3), po točko pa sta osvojila še Espanyol in Athletic Bilbao (1:1). Alaves je ugnal Elche z 1:0.