Bavarci ob novi zmagi ostajajo na vrhu Bundeslige

Köln, 16. 02. 2020 17.40 |

Nogometaši münchenskega Bayerna se z gostovanja v Kölnu vračajo s tremi točkami (1:4). Ob novi zmagi so se Bavarci ohranili na samem vrhu nemške prvenstvene lestvice, na drugem mestu po sobotni zmagi ostaja Leipzig, tretja je dortmundska Borussia.

Bavarci niso izgubljali časa in so že v uvodnih minutah prvega polčasa načeli mrežo domačih. Že v tretji minuti tekme se je po podaji Thomasa Mullerja med strelce vpisal Robert Lewandowski, s 23 zadetki sicer najboljši strelec nemškega prvenstva.

Golijado je odprl Lewandowski.
Golijado je odprl Lewandowski. FOTO: AP

Muller je bil podajalec tudi pri drugem zadetku Bayerna, že v 5. minuti tekme je bil rezultat 0:2. Nekaj prostora je po podaji Nemca našel Kingsley Coman in žogo poslal med nogama domačega čuvaja mreže.

Dvanajst minut po začetku tekme je prednost gostov znašala že tri zadetke. Serge Gnabry je z nogo prestregel podajo s kota in poslal neubranljiv strel proti desni vratnici.

Zatem se je bavarski stroj nekoliko umiril, v 66. minuti pa z novim zadetkom Gnabryja povišal prednost na 0:4. Častni zadetek za Köln je štiri minute zatem dosegel Mark Uth.