Bayer s porazom zapravil možnost za skok na vrh, Kampl z Leipzigom do zmage

Frankfurt, 02. 01. 2021 18.09 |

STA, J.B.
1

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so zamudili priložnost, da bi se z zmago v 14. krogu nemške lige vsaj začasno povzpeli na vrh lestvice. Na gostovanju pri Eintrachtu v Frankfurtu so namreč izgubili z 1:2. V večerni tekmi je RB Leipzig našega Kevina Kampla opravil s Stuttgrartom z 1:0. Nesojeni slovenski reprezentant je igral do 66. minute.

Kamplov Leipzig – edini gol je dosegel Dani Olmo v 67. minuti – se je z zmago vsaj začasno prebil na vrh lestvice. Tja bi se lahko že prej povzpeli tudi nogometaši Bayerja iz Leverkusna, a so na gostovanju pri Eintrachtu v Frankfurtu izgubili z 1:2.

Schalke si je pod vodstvom novega stratega Christiana Grossa želel zmago, a še na 30. zaporedni tekmi ostal brez nje, saj je izgubil z 0:3. Do neslavnega rekorda Tasmanie Berlin iz leta 1966 tako Schalkeju manjka zgolj ena tekma. V naslednjem krogu bo v Gelsenkrichnu gostoval Hoffenheim.

Statistika tekme Frankfurt - Bayer Leverkusen
Statistika tekme Frankfurt - Bayer Leverkusen FOTO: Sofascore.com

Bayer je doživel svoj drugi poraz sezone in tako zaostaja za dve točki za vodilnim Bayernom, z zmago pa ga je kasneje prehitel tudi Leipzig. Gosti so začeli dobro in povedli v deseti minuti prek Nadiema Amirija. V 22. minuti je izenačil Amin Younes, Edmond Tapsoba pa je v 54. dosegel avtogol.

Na drugih popoldanskih tekmah so zmagali gosti. Köln je doma izgubil proti Augsburgu z 0:1, Hoffenheim proti Freiburg z 1:3, Arminia proti Borussii Mönchengladbach z 0:1, Werder pa proti Unionu Berlinu z 0:2. Slednji se je vsaj začasno povzpel na četrto mesto.