Bayer z visoko zmago pri Werderju ohranil upe na Ligo prvakov

Bremen, 18. 05. 2020 22.48 |

Nemška Bundesliga se nadaljuje v polnem pogonu. Nogometaši Bayerja so v edini ponedeljkovi tekmi 26. kroga premagali Werder v gosteh s 4:1. Na Weserstadionu gledalcev zaradi ukrepov proti širjenju novega koronavirusa ni bilo, blestel pa je gostujoči napadalec Kai Havertz z dvema zadetkoma že v prvem polčasu.

Kai Havertz je na praznem Weserstadionu že v prvem polčasu dvakrat matiral vratarja Jirija Pavlenko. FOTO: AP

Bayer je z zmago proti Werderju, ki mu letos grozi celo izpad v drugo ligo, vpisal še 50. točko sezone nemške Bundeslige, s čimer le za eno zdaj zaostaja za RB Leipzigom Kevina Kampla (51 točk). Za Kaia Havertza je to bil še osmi gol v tej sezoni. Po en zadetek sta tokrat ob visoki zmagi lekarnarjev dodala 26-letnika Mitchell Weiser in Kerem Demirbay. Edini zadetek za domače je zabil izkušeni branilec Theodor Gebre Selassie.