Nogometaši münchenskega Bayerna so zadnji obračun odigrali 1. junija, po tritedenskem premoru pa se vračajo k obveznostim. Za športnike, ki so v lanski sezoni osvojili nemško prvenstvo, pokal in Ligo prvakov, se začenjajo priprave na novo tekmovalno leto, in to pod vodstvom novega stratega Pepa Guardiole. V ponedeljek bo katalonski strateg predstavljen, sledi pa prvi trening.

Ni presenečenje, da za uvodni trening vlada izjemno zanimanje. Klubske službe, zadolžene za logistiko in zagotavljanje igrišč, so prepričane, da se bo ob zelenici zbralo blizu 30 tisoč obiskovalcev, zato bodo člani bavarskega ponosa trening namesto v vadbenem središču opravili na Allianz Areni. Za vstopnico bo treba odšteti 5 evrov, celoten izkupiček pa bodo darovali za žrtve poplav v južni Nemčiji.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.