Bayern brez zdravila za 'lekarnarje', Borussia le do točke

Leverkusen, Frankfurt, 02. 02. 2019 18.35 |

V 20. krogu nemške Bundeslige sta se tokrat 'opekli' vodilni moštvi. Aktualni prvaki iz Münchna so v Leverkusnu doživeli že četrti ligaški poraz v letošnji sezoni, potem ko jih je Bayer ugnal s 3 : 1. Brez zmage je prvič v spomladanskem delu ostala tudi vodilna Borussia, ki je tokrat 'le' remizirala pri Eintrachtu v Frankfurtu. Borussia ima sedaj sedem točk prednosti pred Bavarci.

Razočaranje nogometašev Bayerna po novem prvenstvenem porazu.
Razočaranje nogometašev Bayerna po novem prvenstvenem porazu. FOTO: AP

Po prvem polčasu je sicer kazalo, da bo Bayern svoj niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšal na 13. tekem. Bavarci so namreč nazadnje izgubili novembra, ko jih je v Dortmundu v velikem nemškem derbiju (Der Klassiker, op. p.) s 3 : 1 premagala Borussia. V 41. minuti je namreč moštvo Nika Kovača v vodstvo popeljal Leon Goretzka, ki je zadel še drugič zapored v nemškem prvenstvu, skupno pa je dosegel svoj šesti gol v letošnji sezoni. V drugem polčasu pa je sledil popoln razpad sistem. Za (na koncu) prepričljivo zmago Bayerja s 3 : 1 so namreč zadeli Leon Bailey, Kevin Volland in Lucas Alario. Bayern je tako doživel še peti prvenstveni poraz v letošnji sezoni, v kateri bo zelo težko ubranil naslov v eliti nemški Bundesligi.

Vodilna Borussia Dortmund sicer ni (popolnoma) izkoristila spodrsljaja velikih tekmecev iz Bavarske. Dortmundčani so namreč v Frankfurtu prišli 'le' do točke pri petouvrščenem Eintrachtu. Gostje so sicer povedli v 22. minuti, ko je po podaji Raphaela Guerreira  zadel kapetan Marco Reus. Za končnih 1 : 1 pa je že v prvem polčasu zadel Luka Jović, ki je v letošnji sezoni zabil že 14 golov med nemško nogometno elito. Kljub remiju, je Borussia povečala prednost na vrhu razpredelnice, saj ima po 20 odigranih krogih sedem točk naskoka pred Münchenčani.