Bayern do zmage pri zadnjemu Greuther Fürthu, Lew ostal brez rekorda

Fürth, 24. 09. 2021 23.00 |

STA, M.G.
0

Nogometaši Bayerna so v šestem krogu nemške Bundeslige v gosteh premagali zasedbo Greuther Fürtha (3:1). Bavarski stroj s peto zaporedno ligaško zmago ostaja na vrhu lestvice, Greuther Fürth pa z vsega točko ostaja prikovan na zadnje mesto.

Thomas Müller je načel mrežo Greuther Fürtha.
Thomas Müller je načel mrežo Greuther Fürtha. FOTO: AP

Že v 10. minuti je mrežo domačinov načel Thomas Müller, v 31. minuti pa se je med strelce vpisal tudi Joshua Kimmich. Na  začetku drugega polčasa si je neposredni rdeči karton prislužil Benjamin Pavard, a to Bavarcev ni zaustavilo: v 68. minuti je avtogol dosegel Sebastian Griesbeck, ki je izbijal žogo pred Robertom Lewandowskim. Ta je v prvem delu zadel okvir gola.

Domači so ob koncu le uspeli doseči zadetek za kozmetični popravek poraza na 1:3. Pod gol domače zasedbe se je podpisal 24-letni švicarski napadalec Cedric Itten v 88. minuti (za slednjega je to bil krstni gol v dresu Greuther Fürtha). Še vedno pa je ta ekipa brez domače zmage v Bundesligi, kjer je danes igrala 20. tekmo v zgodovini kluba.

Lewandowski ostal brez izenačitve rekorda legendarnega Müllerja
Današnja tekma pa je bila prva po 15 zaporednih v Bundesligi, na kateri poljski zvezdnik Lewandowski ni dosegel vsaj enega zadetka. Tako je rekord po številu zaporednih tekem (16) z goli še vedno pri nedavno preminuli legendi nemškega nogometa Gerdu Müllerju iz sezone 1969/70.