Bayern s petardo dobil derbi z Borussio

München, 06. 04. 2019 21.12 |

Nogometaši Bayerna so v 28. krogu nemške bundeslige na derbiju vodilnih ekip premagali Borussio Dortmund s kar 5:0. Bavarci so se tako z zmago znova vrnili na prvo mesto ligaške lestvice, kjer imajo točko prednosti pred Dortmundčani (64/63).

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski FOTO: AP

Bavarski ponos je nabito polnimi tribunami arene Allianz (75.000 navijačev) svoje delo že opravil že v uvodnih minutah, ko sta mrežo gostov načela osrednji branilec Mats Hummels (10. minuta) in napadalec Robert Lewandwoski (17. minuta). Še pred iztekom prvega polčasa je Javi Martinez povišal na 3:0, v 43. minuti tekme pa je za varen odhod na odmor med polčasoma poskrbel Serge Gnabry. Piko na i je v zaključku tekme, in sicer v 89. minuti, poskrbel Lewandowski, ki je z drugim zadetkom zabil zadnji, peti žebelj v krsto Borussie. Ta je tako znova predala prvo mesto Bavarcem, ki imajo na vrhu lestvice zdaj točko prednosti pred Dortmundčani.