Bayern z zmago v Stuttgartu nazaj na vrh Bundeslige

München, 04. 03. 2023 20.45 |

Nogometaši Bayerna iz Münchna so se v 23. krogu nemške lige po gostujoči zmagi z 2:1 proti Stuttgartu vrnili na vrh prvenstvene lestvice.

Bavarci sicer niso blesteli, a so si pripravili lepše priložnosti od domačinov. Trenutek odločitve je prišel v 39. minuti, ko je z nekaj sreče z roba kazenskega prostora zadel Matthijs de Ligt.

Bayern je v 62. minuti povišal vodstvo, natančen je bil Eric-Maxim Choupo Moting. Za domače je častni zadetek v 88. minuti dosegel Juan Jose Perea.

Po zaslugi boljše razlike v golih se je serijski nemški prvak ponovno prebil na vrh prvenstvene lestvice. Skupaj z Borussio Dortmund ima zdaj 49 točk. Sledijo Union Berlin (44), Leipzig (42) nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla in Freiburg (42).

Eric-Maxim Choupo Moting in Leon Goretzka
Eric-Maxim Choupo Moting in Leon Goretzka FOTO: AP

Eintracht iz Frankfurta (38) bo imel v nedeljo priložnost, da se z zmago na gostovanju pri Wolfsburgu obema ekipama približa. Isti dan bo še tekma Bayer Leverkusen - Hertha Berlin.

Union iz Berlina je danes igral 0:0 proti Kölnu, z enakim izidom pa sta se razšla Borussia Mönchengladbach in Freiburg. Schalke je z 2:0 ugnal Bochum in ga prehitel na predzadnjem mestu, Mainz je bil z 1:0 boljši od Hoffenheima, Augsburg pa je doma z 2:1 premagal Werder iz Bremna.