Belčeva Salernitana praznih rok proti Laziu, Juve zmagal

Salerno, 15. 01. 2022 20.44 |

Salernitana je v 22. krogu italijanskega nogometnega prvenstva na domačem igrišču izgubila proti Laziu z 0:3. Za ekipo iz Salerna, ki je na zadnjem mestu v 20-članski elitni ligi na Apeninskem polotoku, je celotno tekmo odigral slovenski vratar Vid Belec.

Enaintridesetletni Mariborčan je dva gola prejel med sedmo in deseto minuto, obakrat je bil nemočen po strelih Cira Immobileja.

Italijanski reprezentant v dresu zasedbe iz Rima se je z dvema zadetkoma prebil na prvo mesto strelcev v serie A. Doslej je zabil 17 golov, enega več od Srba Dušana Vlahovića v dresu Fiorentine, tretji gol na današnji tekmi v Salernu pa je dosegel Manuel Lazzari v 66. minuti.

Ciro Immobile
Ciro Immobile FOTO: AP

Na današnji prvi tekmi je Torino v Genovi premagal Sampdorio z 2:1. Za Torino sta zadela Wilfried Singo (27.) in Dennis Praet (67.), za Sampdorio pa Francesco Caputo (18.).

Juventus prepričljivo zmagal

Juventus je na današnji zadnji tekmi z goloma Paula Dybale v 19. in Westona McKennieja v 79. minuti premagal Udinese z 2:0. Stara dama je po današnjem zmagoslavju po točkah ujela četrtouvrščeno Atalanto Josipa Iličića, a zasedba iz Bergama ima v primerjavi z njo dve tekmi manj.

Nedeljski pari 22. kroga so Sassuolo - Verona, Venezia - Empoli, Roma - Cagliari in Atalanta - Inter Milano, v ponedeljek pa bodo še tekme AC Milan - Spezia, Bologna - Napoli in Fiorentina - Genoa.