
Sepp Blatter, predsednik Mednarodne nogometne zveze (FIFA), je napovedal obsežne reforme, če bo 1. junija v Zürichu četrtič zapored izvoljen za prvega moža te organizacije. V pogovoru za nemški časnik Frankfurter Allgemeine Zeitung je med drugim napovedal, da bodo njegovi prihodki javni in da bo preoblikovan način izbora prirediteljev SP. Petinsedemdesetletni Švicar, njegov tekmec na volilnem kongresu bo Mohamed bin Hammam iz Katarja, je napovedal ustanovitev posebne skupine, ki bo bdela nad delovanjem vodilnih v zvezi, saj, kot je dejal, želi, da bi FIFA dobila več kredibilnosti.
Tudi zaradi namigovanjih na nečedne posle pri izborih Rusije (2018) in Katarja (2022) za gostitelje SP je Blatter dejal, da bo FIFA uvedla podoben sistem izborov, kot jih ima Mednarodni olimpijski komite (MOK) pri izborih organizatorjev olimpijskih iger. "Izvršni odbor bo izbral 10 do 12 kandidatov, komisija bo opravila temeljite inšpekcije, najboljše pa bomo predlagali generalni skupščini FIFA, ki bo odločala, kdo bo pripravil SP," je napovedal Blatter, ki je na čelu FIFA že od leta 1998.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.