Bo Rožman preživel petardo? Dinamo 'divjal' na Rujevici

Zagreb, 10. 11. 2019 19.47 |

Nogometaši Dinama Zagreba so kar s 5:0 dobili veliki derbi z Rijeko na Rujevici, potem ko so po 26. minutah igre vodili že s 4:0. "Neverjetna tekma za Dinamo. Niso se ustrašili derbija in največjega rivala za osvojitev prvenstva," hvalnice ekipi trenerja Nenada Bjelice pišejo hrvaški mediji.

20-letni talent Ivanušec (levo) je načel mrežo Rijeke.
20-letni talent Ivanušec (levo) je načel mrežo Rijeke. FOTO: AP
Novi list navaja, da je Rijeka doživela najhujši domači poraz v eri predsednika Damirja Miškovića in nasploh v zgodovini kluba.

Trener Nenad Bjelica z Dinamom trenutno igra morda celo najboljši nogomet Zagrebčanov v zgodovini kluba. Zagrebčani so še kako 'živi' v skupinskem delu Lige prvakov, kjer imajo realne možnosti za napredovanje v osmino finala, dobro formo pa so potrdili tudi na gostovanju pri Rijeki, ki jo vodi slovenski trener Simon Rožman. Ta bo imel precej bolj nemiren spanec kot Bjelica in vprašanje bo, kako bo vodstvo kluba reagirala po zadnjih dveh neprijetnih porazih z dvema velikima konkurentoma Osijekom in Dinamom. To je bil sicer še tretji zaporedni ligaški poraz Rijeke, ki je pred tem izgubila še z Gorico.

Hat-trick Oršića
Tokrat je Dinamo v vsega 12 minutah zabil kar štiri gole v mrežo Rečanov. Vse skupaj je v 14. minuti začel 20-letni vezist Luka Ivanušec, ki je nadgradil gol s sredine tekme Lige prvakov proti Šahtarju, ko je vstopil s klopi. Čez slabe štiri minute je zadel še Mislav Oršić, nato pa se je med strelce vpisal tudi Petar Stojanović v 20. minuti tekme. Oršić je v 26. minuti zabil še drugič in povišal na 4:0, kar je bil tudi končni izid prvega polčasa. Za petardo v mreži Dinama je s hat-trickom poskrbel vroči Oršić v 70. minuti tekme. Dinamo na vrhu ligaške lestvice po 15 krogih vodi (s tekmo manj) s 34 točkami (11 zmag, en remi, dva poraza), drugi je Hajduk s 30, tretja pa zagrebška Lokomotiva. Rijeka je peta z 22 točkami.