Bayern na krilih Comana, Borussia ima rešitelja Sancha, strelsko uspešen tudi Kampl

Dortmund, Dusseldorf, 14. 04. 2019 09.05 |

M.J./N.A.
2

Nogometaši münchenskega Bayerna so v 29. krogu nemškega prvenstva z zmago v Dusseldorfu spet skočili na prvo mesto. V vrstah Bavarcev je bil razpoložen Kingsley Coman, ki je mrežo nasprotnika zatresel kar dvakrat (1:3). Borussia kljub zmagi na včerajšnji tekmi z Mainzom zaseda drugo mesto, kar napoveduje vroč boj za prvaka vse do zadnjega dne.

Bavarci so že v uvodnih minutah tekme prevzeli pobudo na zelenici in tekmo obetavno začeli s strelom v prečko, pod katerega se je v 6.minuti podpisal prav Kingsley Coman. Devet minut kasneje Francoz ni zgrešil, izjemen strel je usmeril natančno ob desni vratnici.

Kingsley Coman
Kingsley Coman FOTO: AP

V 41. minuti je Joshua Kimmich lepo zaposlil Comana, ki se je znašel ti pred vrati in brez težav žogo še drugič na tekmi potisnil za hrbet domačega čuvaja mreže. Prednost Bavarcev je v 55. minuti še povišal Serge Gnabry, Dusseldorf je poraz nekoliko ublažil z enajstmetrovko po roki Javija Martineza. Z bele točka je bil natančen Dodi Lukebakio. Končnih 1:4 je postavil Leon Goretzka.

LESTVICA

Jesenski prvak Bundeslige iz Dortmunda se je zelo mučil proti Mainzu (2 : 1), rešil pa ga je (vnovič) angleški najstnik Jadon Sancho, ki je zabil oba gola za rumeno-črne.  Po nekajmesečnem postu se je med strelce v nemškem prvenstvu spet vpisal (nekdanji) slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je Leipzigu pomagal do zmage proti Wolfsburgu (2 : 0).