Boštjan Cesar: Reakcija po prejetih zadetkih je bila odlična

Valletta, 22. 03. 2024 07.00 |

Slovenska nogometna reprezentanca je na pripravljalni tekmi proti Malti, ki na Fifini lestvici zaseda 172. mesto, zgolj remizirala. Po tekmi je spregovoril pomočnik selektorja Boštjan Cesar, ki meni, da so se slovenski nogometaši po dveh prejetih zadetkih odlično pobrali.

Slovenija je na gostovanju pri Malti povedla v 28. minuti, ko je napako domačega vratarja kaznoval Andraž Šporar. Drugi polčas se je začel povsem po željah Maltežanov, ki so do 58. minute dosegli dva zadetka, za remi pa je v 80. minuti poskrbel Benjamin Šeško. "Tekma se je začela kar obetavno. Narekovali smo ritem, mogoče v določenih segmentih nismo bili dovolj dobri. Smo pa zadeli, nato pa prejeli dva gola. Reakcija po teh dveh zadetkih je bila odlična, z izidom pa ne morem biti čisto zadovoljen. Smo v nizu nepremagljivosti, s tega vidika je dobro, da smo zadeli in izenačili. Vemo, da smo igrali s precej nižje rangirano ekipo, ampak je bilo težko. Bila je prava tekma, ne prijateljska," je po tekmi povedal pomočnik selektorja slovenske reprezentance Boštjan Cesar.

Zasluženo pa je lahko bil po tekmi zadovoljen domači selektor Michele Marcolini, ki je bil s svojimi varovanci blizu prve zmage proti Sloveniji. Ekipi sta se v četrtek pomerili že devetič, Maltežani pa so pri sedmih porazih in dveh remijih. "Zelo sem ponosen na igralce. Zvišujemo raven nogometa. Danes smo se soočili z zelo dobro ekipo, ki bo igrala na evropskem prvenstvu. Igrali so s prvo postavo, zato sem še toliko bolj ponosen. Začeli nismo najbolje, nismo dovolj hitro premikali žoge. Ko pa smo prejeli gol, nismo izgubili svoje identitete, drugi polčas smo začeli z veliko energije. Najprej smo hoteli izenačiti, potem pa zmagati. Na takšnih tekmah proti takšnim tekmecem je vedno treba višati raven igre."