Brazilci 'razstavili' Perujce, Venezuelci z zmago do drugega mesta

Sao Paulo, 23. 06. 2019 08.01 |

Na južnoameriškem nogometnem prvenstvu v Braziliji so odigrali zadnji tekmi predtekmovanja v skupini A. Brazilci so v Sao Paulu premagali Peru s 5 : 0, Venezuelci pa v Belo Horizonteju Bolivijo s 3 : 1. Brazilci so brez poraza zasedli prvo mesto v skupini, drugi so Venezuelci.

Brazilci so prvo mesto v skupini in četrtfinale potrdili z visoko zmago proti Peruju, ki bi sicer lahko bila višja, med drugim je namreč Gabriel Jesus v sodniškem dodatku zapravil enajstmetrovko. Toda do takrat so se med strelce že vpisali Casemiro v 12., Roberto Firmino v 19., Everton v 32., Dani Alves v 53. in Willian v 90. minuti.

tekma1

Brazilci imajo po treh krogih sedem točk, dve manj pa na drugem mestu Venezuelci, ki so premagali Bolivijo po golih Darwina Machisa v drugi in 55. minuti ter Josefa Martineza v 86. minuti. Edini gol za Bolivijo je dosegel Leonel Justiniano v 82. minuti.

V četrtfinale se prebijejo prvo- in drugouvrščene ekipe iz vsake skupine ter dve najboljši tretjeuvrščeni. Iz skupine B si je še pred zadnjim krogom napredovanje zagotovila Kolumbija, iz skupine C pa branilec naslova Čile.