Brez odločitve (in golov) v Ljudskem vrtu na tekmi Maribora in Šerifa

Maribor, 20. 07. 2022 21.29 |

T.Š., STA
15

Nogometaši Maribora so v 1. kvalifikacijskem krogu Lige prvakov izločili beloruski Šahtjor iz Soligorska, v 2. krogu pa jih čaka zahtevnejša ovira, moldavski Šerif iz Tiraspola. Prva tekma je bila na sporedu v Ljudskem vrtu, tekmeca sta se razšla z remijem (0:0), povratna tekma bo na sporedu naslednji teden.

Moldavski Šerif je v minuli sezoni preskočil vse kvalifikacijske ovire ter se celo prebil v skupinski del Lige prvakov, toda v tej sezoni je moštvo iz Tiraspola precej kadrovsko spremenjeno glede na lani. Šerif je lani v Ligi prvakov na uvodnih dveh tekmah najprej doma premagal ukrajinski Šahtar iz Donecka in v gosteh madridski Real, po skupno šestih tekmah pa osvojil tretje mesto v svoji skupini in si izboril mesto v Ligi Evropa, kjer ga je v tekmah za preboj v osmino finala izločila portugalska Braga.

Šerif je v tej sezoni v prvem kvalifikacijskem krogu izločil Zrinjski iz BiH s skupnim izidom 1:0, Maribor pa je bil boljši od beloruskega Šahtjorja s skupnim izidom 2:0. Na prvi tekmi sta se Maribor in Šerif razšla brez golov, zato bo odločitev o potniku v 3. krog padla na povratni tekmi prihodnji torek.

V prvem delu tekme, za katero Mariborčani niso imeli najboljše popotnice, saj so v uvodnem domačem krogu klonili z Radomljami, je bilo razmerje moči po začetnem pritisku gostov enakovredno. Moldavska ekipa je sicer imela nekaj več od igre, tudi domači vratar Menno Bergsen pa malo več dela.

Najbolj nevarna sta bila poskusa Šerifa v 13. in 17. minuti. Najprej je s kakšnih 20 metrov meril Regi Lushkja, izkazal pa se je Bergsen, ki je žogo preusmeril v kot. Zatem pa je s prostega strela nevarno meril še Pernambuco, a je bil domači vratar na pravem mestu.

Pozneje so domači vzpostavili ravnotežje, a vendarle brez kakšnih nevarnejših akcij. Za edini pravi strel proti vratom Šerifa, po katerem je moral posredovati tudi vratar Razak Abalora, pa je v 38. minuti poskrbel Roko Baturina, a je žoga po strelu s kakšnih 18 metrov končala v naročju gostujočega vratarja.

Maribor in Šerif sta se razšla brez golov.
Maribor in Šerif sta se razšla brez golov. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju Mariborčanom dolgo ni uspelo priti do aktivnejše predstave, pobudo so prepuščali gostom, ti pa so bili vse nevarnejši, Bergsen pa je imel spet nekaj dela. Najprej je zapretil Stjepan Radeljić, nato je ob pomoči soigralcev v obrambi v 52. minuti Bergsen ustavil dva poskusa šerifa iz bližine, po strelu Ibrahima Rasheeda je bil že premagan, vendar je obramba Maribora žogo izbila v kot. V 72. minuti pa se je mariborski vratar spet moral izkazati ob nevarnem strelu Kaya Tejana.

Maribor je ob koncu sicer imel rahlo terensko premoč, toda le eno ali dve polpriložnosti, že v sodnikovem dodatku še zadnji poskus iz kota, a se je dvoboj končal z 0:0.

Statistika Maribor - Šerif
Statistika Maribor - Šerif FOTO: Sofascore.com

Če izločijo Šerif, se bodo Mariborčani že kvalificirali v eno od evropskih tekmovanj in sicer v skupinski del Konferenčne lige. Zmagovalec slovensko-moldavskega obračuna se bo v tretjem krogu Lige prvakov pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki - Viktoria Plzen.

Maribor - Šerif Tiraspol 0:0
Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Pihler (od 67. Antolin), Repas, Žugelj (od 82. Guerrico), Šturm (od 82. Kronaveter), Brnić, Baturina.
Šerif Tiraspol: Abalora, Guedes, Radeljić, Kiki, Kipozzo, Lushkaja, Kyabou, Badolo, Pernambuco, Yansane (od 65. Tejan), Rasheed (od 77. Ouattara).

HJK - Viktoria Plzen                  1:2 (0:1)
Maccabi Haifa - Olympiacos            1:1 (0:1)
Dinamo Kijev - Fenerbahče             0:0
(Benjamin Verbič je za Dinamo igral do 83. minute; Miha Zajc ni igral za Fenerbahče)
Ferencvaros - Slovan Bratislava       1:2 (0:0)