Kovač na klopi Bavarcev debitiral z zmago nad PSG-jem, kjer je med vratnicama stal tudi veliki 'Gigi'

Celovec, 21. 07. 2018 18.00 |

Po končanem svetovnem prvenstvu v nogometu se počasi, a vztrajno vsi nogometaši pripravljajo na nove klubske sezone. Večina najboljših klubov je te dni že na poletnih pripravah, med katerimi poteka tudi priznani mednardoni pokal prvakov. In prav v okviru omenjenega tekmovanja sta se v Celovcu pomerila nemški prvak Bayern in fraconski prvak PSG, za katerega je med vratnicama stal tudi Gianluigi Buffon. Tekmo so Bavarci dobili s 3:1.

V okviru mednarodnega pokala prvakov, ki zadnja leta služi kot glavni pripravljalni turnir vseh najboljših evropskih klubov pred začetkom tekmovalne sezone, sta se v Celovcu pomerili zasedbi mücnhenskega Bayerna in francoskega PSG-ja. Obe moštvi sta po koncu lanske sezone doživeli korenite spremembe, saj sta na klop evropskih velikanov sedla nova trenerja. Bavarce je prevzel hrvaški strokovnjak Niko Kovač, ki je pred tem vodi Eintracht iz Frankfurta in prav v svoji zadnji tekmi premagal Bayern v finalu nemškega pokala, ter dosegel enega največjih trenerskih uspehov. Na drugi stran pa je na klop PSG-ja pred začetkom letošnje sezone sedel še en strokovnjak z veliko izkušnjami iz nemške Bundeslige. Na klop aktualnega francoskega prvaka je namreč sedel Thomas Tuchel, ki je pred tem sedel na klopi dortmundske Borussie. Pričakovanja v novi sezoni so v obeh klubih visoka, saj vodstvo obeh pričakuje uspehe na domačih, kot tudi evropskih zelenicah. Kluba sta se sicer v lanski sezoni na uradnih tekmah srečala dvakrat, saj sta se pomerila v skupinskem delu Lige prvakov. PSG je pred domačimi navijači slavil s 3:0, Bavarci pa na svoji Allianz Areni z 2:0.

Tokratni obračun v Celovcu so sicer dobili Bavarci, ki so slavili s 3:1. Parižani, za katere je od prve minute zaigral tudi legendarni italijanski vratar Gianluigi Buffon, so tekmo začeli bolje in v 31. minuti tudi povedli preko Timothyja Weaha - sina legendarnega afriškega nogometaša in sedanjega predsednika Liberije Georgea Weaha. Nemški prvaki so nato po uri igri prišli do izenačenja, ko je Buffona z glavo premagal Javi Martinez. Nekdanji član Juventusa je nato v 65. minuti ob stoječih ovacijah zapustil zelenico, saj ga je zamenjal Rémy Descamps. In mladi vratar je le tri minute kasneje moral prvič po žogo v svojo mrežo, ko ga je s prostega strela premagal Renato Sanches, ki se je v München vrnil po enoletni posoji pri Swansea Cityju, kjer pa se ni naigral. Končnih 3:1 je v 78. minuti postavil 17-letni Joshua Zirkzee