Buffon po koncu sezone zapušča Juventus

Torino, 11. 05. 2021 15.43 |

Dolgoletni italijanski vratar Gianluigi Buffon bo po koncu sezone zapustil Juventus, poročajo tuji mediji vključno z BT Sports. Triinštiridesetletnik je za omenjeni medij dejal, da se bo po koncu sezone, ko mu poteče pogodba, odločil, ali se bo upokojil ali pa našel nov izziv za nadaljevanje bogate športne poti.

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon FOTO: AP

V letošnji sezoni je Buffon zbral 12 nastopov za torinskega velikana in prejel sedem zadetkov. V karieri je za Parmo, Juventus in Paris Saint-Germain zbral 928 nastopov, za italijansko reprezentanco pa je dres oblekel 176-krat. Z azzurri je bil svetovni prvak leta 2006 v Nemčiji, skupaj pa je petkrat nastopil na SP in štirikrat na evropskih prvenstvih.

V klubski karieri je bil desetkrat prvak Italije z Juventusom in enkrat francoski državni prvak s PSG, nikoli pa ni osvojil lige prvakov. V finalu najbolj kakovostnega evropskega klubskega tekmovanja je igral trikrat, nekdanji pokal Uefa pa je osvojil s Parmo v sezoni 1998/99.

Petkrat je bil izbran še za najboljšega vratarja na svetu.