Bundesliga: Bayern napolnil mrežo Eintrachta, B. Dortmund in Bayer do pomembnih zmag

Dortmund, 23. 05. 2020 17.23 |

Nogometaši Borussie Dortmund so v 27. krogu (drugem po vrnitvi po epidemiji koronavirusa) Bundeslige z 2:0 slavili na gostovanju pri Wolfsburgu, s čimer so ubranili drugo mesto na lestvici. Pod zadetka sta se podpisala Raphael Guerreiro in Achraf Hakimi. Bayer je s 3:1 slavil na gostovanju v Mönchengladbachu. Z zmago so lekarnarji prehiteli današnje tekmece in (vsaj začasno) skočili na tretje mesto ligaške lestvice. V večerni tekmi je Bayern na prazni areni Allienz pošteno napolnil mrežo Eintrachta (5:2).

Za zmago Borussie Dortmund tokrat ni bil najbolj zaslužen norveški čudežni deček Erling Braut Haaland, je pa ta imel zelo pomembno vlogo pri prvem zadetku, ko je ob podaji Thorgana Hazarda ob poskusu strela zgrešil in se spotaknil. Žoga je nato nadaljevala pot do Raphaela Guerreira, ki jo je v 32. minuti rutinirano poslal za hrbet vratarja Wolfsburga Koena Casteelsa. Končnih 2:0 je v 82. minuti tekme postavil letos zelo vroči bočni branilec Dortmundčanov Achraf Hakimi. Borussia Dortmund je s 17. zmago sezone (57 točk) ubranila drugo mesto na ligaški lestvici.

Nogometaši Borussie so takole proslavili zadetek Hakimija.
Nogometaši Borussie so takole proslavili zadetek Hakimija. FOTO: AP

Dortmundčani imajo zdaj štiri točke prednosti pred Bayerjem, ki je v derbiju vrha s 3:1 slavil na gostovanju v Mönchengladbachu. Za zmago je v veliki meri poskrbel Kai Havertz. 20-letni napadalec se je podpisal pod dva zadetka lekarnarjev. Prvega je dal že v 7. minuti, drugega pa v 58. iz enajstmetrovke. Za domače je v 52. minuti na 1:1 izenačil Marcus Thuram, končnih 3:1 pa je postavil Sven Bender v 81. minuti.

Bayern napolnil mrežo Eintrachta
V večerni poslastici, vsaj ko je govora o število zadetkov, je vodilni Bayern premagal zasedbo Eintrachta s kar 5:2. A tekma je bila zelo zanimiva, saj je Bayern naprej povedel s 3:0 (z goli Leona Goretzke, Thomasa Müllerja in Roberta Lewandowskega), a je avstrijski branilec Martin Hinteregger z dvema zadetkoma v razmaku štirih minut povsem približal goste. Na semaforju je tako v 55. minuti pisalo 3:2 v korist Münchenčanov. Nato pa je Bayern znova lažje zadihal v 61. minuti, ko je 19-letni Alphonso Davies zatresel mrežo gostov. Končnih 5:2 v korist Bayerna je z avgotolom postavil Hinteregger. Bayern je z 19. zmago sezone vpisal še 61. točko sezone in ima na vrhu štiri točke prednosti pred Borussio Dortmund.