Lewandowski že v prvem polčasu do hat-tricka, Borussia le remizirala

München, 20. 03. 2021 14.50 |

Münchenski Bayern je v tekmi 26. kroga Bundeslige v 12. minuti ostal z igralcem manj, ko je bil izključen Alphonso Davies. Kljub temu pa so Bavarci še enkrat več prikazali vso svojo rušilno moč in Stuttgartu že do konca prvega dela "natrosili" kar štiri zadetke, od tega tri Robert Lewandowski. V boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov, je Eintracht premagal Union Berlin (5:2), Wolfsburg je bil boljši od Werderja z 2:1, Borussia Dortmund pa je proti Kölnu zmogla le remi (2:2).

Alphonso Davies (številka 19) je bil prvič v karieri izključen.
Alphonso Davies (številka 19) je bil prvič v karieri izključen. FOTO: AP

Alphonso Davies je nenamerno pohodil enega od nogometašev Stuttgarta, po tem pa športno dvignil roko in priznal svojo krivdo. Glavni sodnik Daniel Schlager mu je sprva pokazal rumeni karton in kazalo je, da se bo igra nadaljevala. A je vskočil VAR, Schlagerju so signalizirali, naj si ogleda počasni posnetek, po katerem je spremenil svojo odločitev. Za Daviesa je bil to sploh prvi rdeči karton v karieri.

Kljub temu pa so Bavarci že do izteka prvih 45 minut lepo napolnili mrežo Stuttgarta. Trikrat je v polno meril Robert Lewandowski (v 18., 23. in 39. minuti), pri izidu 1:0 pa je v 22. minuti svoje dodal še Serge Gnabry, ki je izkoristil podajo Leroya Saneja. V drugem delu zadetkov nismo več videli, Bayern pa je z zmago svojo prednost pred RB Leipzigom znova povišal na štiri točke, potem ko so biki v petek ugnali Arminio Bielefeld. Dvoboj prvouvrščenih ekip Bundeslige bo na sporedu v naslednjem krogu, še prej pa sledi reprezentančni premor.

Statistika tekme Bayern - Stuttgart
Statistika tekme Bayern - Stuttgart FOTO: Sofascore.com

Odličen dan je tudi za frankfurtskim Eintrachtom. Orli so doma s 5:2 premagali eno od presenečenj sezone, berlinski Union. Andre Silva je vpisal dva zadetka in asistenco, Filip Kostić pa je dodal gol in podajo. Pri gostih je oba zadetka že v prvem polčasu dosegel "poredni deček" nemškega nogometa Max Kruse

Istočasno je Borussia iz Dortmunda le remizirala v Kölnu. Oba zadetka za goste je dosegel Erling Braut Haaland, ki je svoje moštvo v vodstvo popeljal že v tretji minuti. Domači so nato odgovorili, v 35. minuti je Ondrej Duda z bele točke poskrbel za izenačenje, v 20. minuti nadaljevanja pa je Köln v vodstvo popeljal Ismail Jakobs. Kazalo je, da bo ostalo pri 2:1, a je norveški stroj za zadetke v 90. minuti še drugič meril v polno za končno delitev točk.

Eintrach ima na četrtem mestu, zadnjem, ki še prinaša Ligo prvakov, sedaj štiri točke naskoka pred Borussio iz Dortmunda. Tretji je Wolfsburg, ki je na gostovanju pri Werderju iz Bremna slavil z 2:1.