Noro popoldne v Bundesligi: Eintrachtova 'petarda' Bayernu, osem golov 'bikov'

Frankfurt na Majni, Leverkusen, Dortmund, Leipzig, 02. 11. 2019 17.12 |

Nemško prvenstvo iz kroga v krog upravičuje naziv najzanimivejšega na začetku novih ligaških sezon 2019/20. Branilec naslova in serijski prvak Bayern je ob povratku trenerja Nika Kovača v nekoč domači Frankfurt na Majni doživel boleč poraz proti Eintrachtu (1:5), še večjo katastrofo je pri Leipzigu doživel Mainz (0:8). Borussia Mönchengladbach je z zmago v Leverkusnu ubranila prvo mesto (2:1).

Med strelce se je na tekmi z Bayernom takole vpisal tudi Djibril Sow.
Med strelce se je na tekmi z Bayernom takole vpisal tudi Djibril Sow. FOTO: AP

Eintracht Frankfurt je bil neusmiljen do deseterice Bayerna, ki je ob povratku Nika Kovača na nekoč domači stadion Commerzbank-Arena doživel enega najbolj bolečih porazov v tem tisočletju. Bavarci so zaradi prekrška na robu kazenskega prostora, ko je bil zadnji branilec v liniji, že v deveti minuti ostali brez branilca Jeroma Boatenga in po prepričljivem porazu na koncu padli vse do četrtega mesta na lestvici. Na vrhu je s štirimi točkami naskoka pred branilci naslova Borussia Mönchengladbach, ki je svoj sanjski začetek sezone nadaljevala z zmago pri Bayerju v Leverkusnu (2:1).

TEKMA

Številčno prednost sta že v prvem polčasu izkoristila Filip Kostić in Djibril Sow, nekaj upanja na gostujočo tribuno in klop pa je v Frankfurtu ob Majni z novim zadetkom (zdaj je zadel že na desetih zaporednih ligaških obračunih) vrnil prvi strelec Bundeslige Robert Lewandowski. Toda David Abraham je v 49. minuti hitro spet oddaljil "orle" na varnejšo razdaljo, po uri igre pa je z glavo zadel še Martin Hinteregger in slavje se je lahko začelo. Tribune so postale še bolj razigrane po zadetku Goncala Paciencie v 85. minuti, Kovač pa je pred prihajajočim "der klassikerjem" z Borussio Dortmund pod že skorajda nevzdržnim pritiskom. Jubilejne 500. tekme legendarni napadalec rdečih Thomas Müller torej ne bo ohranil v najlepšem spominu, za nameček so poleg vodilnega Gladbacha slavili tudi vsi ostali najresnejši konkurenti Bayernu za končno slavje v prvenstvu.

Favre dobil lepo darilo, a tudi novo poškodbo Reusa, osem golov 'bikov' brez Kampla
Dortmundska Borussia je s tremi goli v drugem polčasu premagala Wolfsburg (3:0), zadeli so Thorgan Hazard v 52., Raphaël Guerreiro v 58. in Mario Götze z enajstih metrov v 88. minuti. Povratek napadalca Paca Alcacerja je ob rojstnem dnevu trenerja Luciena Favra, ki je bil zaradi neprepričljivega uvoda v sezono prav tako pod pritiskom, skazila nova poškodba kapetana Marca Reusa.

Nekdanji delodajalci Favra in Reusa iz Mönchengladbacha so na lokalnem obračunu v Leverkusnu vse opravili v prvem polčasu, ko je vodilnem zadetku Oscarja Wendta iz 18. minute sicer odgovoril Kevin Volland, a je za zmago Gladbacha z novim zadetkom poskrbel sin slovitega francoskega branilca Liliana Thurama ‒ Marcus Thuram. V zaključku obračuna je bil izključen tudi Leverkusnov krilni nogometaš Leon Bailey.

Neverjeten obračun so v Leipzigu spremljali navijači RB Leipziga in Mainza, "biki" so namreč že ob polčasu vodili s 5:0 in se na koncu ustavili pri osmih zadetkih (8:0). Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je obračun, na katerem se je s tremi goli najbolj izkazal napadalec Timo Werner, pospremil s klopi.