Lewandowski izenačil rekord Müllerja, Schalke šokiral Eintracht

Freiburg, 15. 05. 2021 17.33 |

Poljski napadalec Robert Lewandowski je s 40. golom sezone v 1. Bundesligi izenačil enega najbolj legendarnih rekordov tekmovanja, ki ga je v 70. letih prejšnjega stoletja postavil nepozabni Bayernov napadalec Gerd Müller. Kljub novemu golu Poljaka, ki ga je tokrat dosegel z enajstih metrov, novi (stari) prvaki niso uspeli slaviti v Freiburgu (2:2). Arminia Bielefeld v boju za obstanek do pomembne točke doma proti Hoffenheimu (1:1), Eintrachtu, ki se bori za Ligo prvakov, pa je nepričakovano zdrsnilo pri že odpisanem Schalkeju (4:3).

Soigralci čestitajo Robertu Lewandowskemu po zadetku v Freiburgu.
Soigralci čestitajo Robertu Lewandowskemu po zadetku v Freiburgu. FOTO: AP

Napadalec Bayerna iz Münchna Robert Lewandowski je izenačil rekord po številu doseženih zadetkov v sezoni nemškega državnega prvenstva. S 40. golom je zdaj ob boku Gerda Müllerja iz sezone 1971/72. Že okronani Bayern je sicer v 33. krogu le remiziral proti Freiburgu z 2:2, medtem ko je Eintracht iz Frankfurta izgubil proti Schalkeju s 3:4.

Lewandowski je bil znova prvo ime Bayerna. Soigralci so mu tako kot v zadnjem krogu želeli pripraviti kar največ priložnosti, 32-letni Poljak pa je izkoristil eno v prvem polčasu za vodstvo Bavarcev in izenačenje 49 let starega rekorda Müllerja. Takratni napadalec Bavarcev je sezono končal s 40 zadetki, Lewandowski pa bo imel v zadnjem krogu (Augsburg doma) priložnost, da bero še poviša in postane samostojni rekorder.

Na tekmi je še v prvem polčasu izenačil Manuel Gulde, v drugem pa je Bayern povedel v 53. minuti po zadetku Leroya Saneja. V 83. minuti je točko domačim zagotovil Christian Günter.

Statistika tekme Freiburg - Bayern.
Statistika tekme Freiburg - Bayern. FOTO: Sofascore.com

Hladen tuš za frankfurtske 'orle'
V boju za nastop v Ligi prvakov je Eintrachtu iz Frankfurta spodrsnilo pri Schalkeju. Zadnjeuvrščeno moštvo, ki bo po koncu sezone izpadlo v drugo ligo, je slavilo s 4:3 in tako olajšalo delo tako Borussii iz Dortmunda kot Wolfsburgu v lovu na prva štiri mesta. Eintracht ima namreč po 33 krogih 57 točk, eno več ima četrta Borussia, 60 pa jih je zbral Wolfsburg. Leipzig je drugi s 64., Bayern pa vodi s 75 in si je že nekaj krogov pred tem zagotovil 31. naslov prvaka.

V boju za obstanek v ligi je po 33. krogu na varnem Hertha iz Berlina po neodločenem izidu proti Kölnu (0:0). Ta pa ostaja na mestih, ki vodijo v drugo ligo. "Kozlički" so 17. s 30 točkami. Pred njimi je na mestu, ki omogoča dodatne kvalifikacije za obstanek Werder iz Bremna z 31 točkami. V soboto so izgubili proti neposrednemu tekmecu za obstanek Augsburgu z 0:2. Slednji so se tako rešili izpada med drugoligaše. Arminia Bielefeld je po remiju proti Hoffenheimu (1:1) na lestvici 15. in ima točko več od Werderja.

V nedeljo se bosta pomerila Leipzig in Wolfsburg, v Mainzu pa bodo gostovali Dortmundčani.

Statistika tekme Schalke - Eintracht Frankfurt.