Lewandowski z golom v 90. minuti spisal zgodovino in se vpisal med večne

München, 22. 05. 2021 16.59 |

Nogometaši Bayerna so v zadnjem krogu nemške Bundeslige s petardo odpravili Augsburg (5:2), za pravcato dramo pa je (po)skrbel Robert Lewandowski, ki je z golom v 90. minuti postavil rekord po številu zadetkov v eni sezoni. Na koncu se je zaustavil pri številki 41, kar je gol več, kot jih je dal legendarni Bayernov napadalec Gerd Müller. Kamplov Leipzig je sezono zaključil s porazom na gostovanju pri Unionu Berlinu.

Robert Lewandowski (po rekordu in 41. golu sezone)
Robert Lewandowski (po rekordu in 41. golu sezone) FOTO: AP

Po tem, ko je bilo v nemški Bundesligi pri vrhu vse bolj ali manj jasno, je bila večina oči uprtih v tekmo med Bayernom in Augsburgom na areni Allianz v Müncnhnu. Robert Lewandowski je namreč lovil gol, s katerim bi se vpisal med večne, gol, s katerim bi postal najboljši strelec v eni sezoni nemške Bundeslige. In navijače Bayerna ter svoje privržence je dolgo časa pustil čakati. Čeprav je bavarski stroj zadeval kot za stavo – že po prvem polčasu je Bayern vodil s 4:0 – pa gol ni in ni želel priti za Lewandowskega (skupno je zbral kar 10 strelov proti vratom nasprotnika). Zato pa je za pravo filmsko dramo poljski napadalec poskrbel kar sam. Ko je že kazalo, da bo ostal 'le' pri izenačenju z rekordom legendarnega Gerda Müllerja, pa mu je v 90. minuti le uspelo matirati gostujočega vratarja in vpisati 41. gol sezone, s čimer se je vpisal v zgodovino, ob tem pa podrl 49 let star rekord. Že v prvem polčasu so se med strelce za Bayern sicer vpisali Serge Gnabry, Joshua Kimmich in Kinglsey Coman, prvi gol pa je v lastno mrežo že v deveti minuti tekme pospravil 29-letni nizozemski branilec Jeffrey Gouweleeuw

Statistika Lewandowskega v bundseligaški sezoni 2020/21
Statistika Lewandowskega v bundseligaški sezoni 2020/21 FOTO: Sofascore.com

Za konec poraz Leipziga
Nogometaši Kölna so z 1:0 odpravili Schalke in si z zmago zagotovili dodatne kvalifikacije za obstanek v prvi ligi. Tekmo je odigrala tudi ekipa Leipziga, ki je morala priznati premoč berlinskemu Unionu z 1:2. Berlinčani so si z zmago priigrali sedmo mesto na prvenstveni lestvici, ki jih pelje v kvalifikacije za novo evropsko tekmovanje, celinsko oziroma konferenčno ligo. Za rdeče bike je 85 minut odigral slovenski reprezentant Kevin Kampl.

Statistika Kevin Kampl na gostovanju pri Union Berlinu
Statistika Kevin Kampl na gostovanju pri Union Berlinu FOTO: Sofascore.com

Zmago je slavila tudi ekipa Borussie iz Dortmunda, ki je ugnala Bayer iz Leverkusna z izidom 3:1. Ostali izidi: Eintracht Frankfurt – Freiburg 3:1, Hoffenheim – Hertha 2:1, Stuttgart – Arminia Bielefeld 0:2, Wolfsburg – Mainz 2:3, Werder Bremen – Borussia Mönchengladbach 2:4.

Poraz Werderja in zmaga Kölna sta pomenila le eno: da Werder v sezoni 2021/22 ne bo več del elitne druščine in da bo drugič v klubski zgodovini zaigral v drugi nemški ligi. V drugo ligo se bo preselila tudi zasedba Schalkeja, ki je sezono končala povsem na repu lestvice.