Bayern kar šestkrat zatresel mrežo Hoffenheima, bavarski navijači poskrbeli za nov incident

Berlin, 29. 02. 2020 18.04 |

V 24. krogu nemškega prvenstva je münchenski Bayern z zmago na gostovanju pri Hoffenheimu utrdil svoje mesto na vrhu (0:6). Tekmo je sicer zasenčil navijaški incident, ki so ga zakrivili navijači Bavarcev. Dortmundska Borussia je po zaslugi Jadona Sancha doma porazila Freiburg (1:0).

Bavarci, ki so med tednom v osmini finala Lige prvakov nadigrali londonski Chelsea, nadaljujejo zmagovito tudi v nemški Bundesligi. Na tekmi s Hoffenheimom so tako mrežo domačega moštva zatresli kar šestkrat.

Nogometaši Bayerna so kar šestkrat zatresli mrežo Oliveja Baumanna.
Nogometaši Bayerna so kar šestkrat zatresli mrežo Oliveja Baumanna. FOTO: AP

Mora za Hoffenheim se je začela že v 2. minuti, ko je Serge Gnabry po podali Thomasa Mullerja poskrbel za uverturo v golijado, že pet minut kasneje se je med strelce vpisal še Joshua Kimmich. Do konca prvega polčasa sta za Bavarce zadela še Joshua Zirkzee in Philippe Coutinho.

Tudi drugi del tekme se je začel po nareku gostov, v 47. minuti je še drugič na tekmi mrežo zatresel Coutinho, za končnih 0:6 pa je poskrbel Leon Goretzka

Incident navijačev in nestrinjanje nogometašev
Šesterico zadetkov münchenskega Bayerna so sicer z incidentom v začetku drugega polčasa zasenčili gostujoči navijači. Izobesili so žaljiv transparent uperjen proti Dietmarju Hoppu, ki je največji podpornik domačega kluba. V incident so se vmešali tudi vodilni bavarskega kluba in nogometaši, ki so skušali svoje pristaše prepričati, da umaknejo sporni transparent. Sodnik je bil primoran tekmo dvakrat prekiniti, ob drugi prekinitvi pa je ekipi celo poslal z igrišča. Nogometaši so sicer svoje nestrinjanje s potezo navijačev izrazili z desetminutnim protestnim podajanjem žoge, nato pa so skupaj še obhodili igrišče. Ob robu zelenice pa sta, tudi v znak protesta, skupaj stala Hopp in predsednik bavarskega kluba Karl-Heinz Rummenigge.

Sporen transparent navijačev Bayerna, v katerem so se spravili nad Hoppa.
Sporen transparent navijačev Bayerna, v katerem so se spravili nad Hoppa. FOTO: AP

Minimalna zmaga Borussie

Žaljivi transparenti so v zadnjem času pogost pojav v nemškem prvenstvu, privoščili so si jih tudi navijači Borussie Mönchengladbach in Borussie Dortmund, rumeno-črni so bili zato primorani plačati celo kazen, njihovi navijači pa imajo dvoletno prepoved vstopa na Hoffenheimov stadion.

Dortmundska Borussia je sicer v 24. krogu prvenstva gostila Freiburg, edini zadetek na tekmi je dosegel Jadon Sancho za minimalno zmago domačega moštva.