Visoka zmaga Herthe proti Bayerju

Berlin, 21. 03. 2021 18.39 |

Na sporedu so bile še tri tekme nemškega prvenstva v 26. krogu, do gostujoče zmage so prišli nogometaši Mainza, na domačem igrišču pa sta točke vknjižila berlinska Hertha in Freiburg.

Nogometaši berlinske Herthe (v modro-belih dresih) so s 3:0 premagali Bayer iz Leverkusna. FOTO: AP

Na današnjih treh tekmah je eno moštvo slavilo v gosteh, to je bil Mainz, ki je premagal Hoffenheim (1:2). Vsi trije goli so padli v prvem polčasu, odločil je Kohl v 41. minuti. Visok poraz je doživel Bayer na gostovanju pri berlinski Herthi (3:0). Tudi na tej tekmi so gostitelji do zmage prišli že po prvih 45 minutah, ko so bili doseženi vsi goli. Bayer je bil na začetku sezone visoko na lestvici Bundeslige, zdaj za četrtim mestom zaostaja že sedem točk.

Freiburg je z 2:0 odpravil Augsburg. Po prvem polčasu golov ni bilo, odločitev je padla v nadaljevanju, ko sta zmago Freiburgu zagotovila Sallai in Lienhart.