Schalke do druge zmage v Bundesligi

Köln, 11. 04. 2021 20.32 |

Schalke je na tekmi 28. kroga premagal Augsburg z 1:0. Zasedba iz Gelsenkirchna je dosegla šele drugo zmago v tej sezoni, edini gol na tekmi pa je v četrti minuti dosegel Suad Serdar, ki je praznoval 24. rojstni dan.

Schalke je prvo zmago v tej sezoni dosegel januarja, ko je premagal Hoffenheim, ob sedmih remijih in 19 porazih je na zadnjem mestu v 18-članski Bundesligi.

Na današnji drugi tekmi je Mainz v Kölnu slavil s 3:2. Za gostujočo zasedbo, ki v drugem delu Bundeslige pridno zbira točke v boju za obstanek in je napredovala na 14. mesto, so zadeli Jean-Paul Boetius (11.), Karim Onisiwo (65.) in Leandro Barreiro v drugi minuti sodnikovega podaljška, za Köln pa Ondrej Duda (43./11 m) in Ellyes Skhiri (61.).

Šest krogov pred koncem nemškega prvenstva ima vodilni Bayern pet točk prednosti pred Leipzigom. Bavarska zasedba je v soboto igrala neodločeno 1:1 z Unionom iz Berlina, Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla pa je v Bremnu premagal Werder s 4:1.

Leipzig bo v prihodnjem krogu gostil Hoffenheim, Bayern, ki ga v torek, 13. aprila, v Parizu čaka povratna četrtfinalna tekma evropske Lige prvakov proti PSG (na prvi tekmi je izgubil z 2:3) pa gostoval v Wolfsburgu.