Senegal in Alžirija se bosta pomerila za afriško 'krono'

Kairo, 15. 07. 2019 07.51 |

T.Š./STA
1

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Egiptu sta znana finalista. Kot prvi so si finale priigrali Senegalci, ki so v Kairu v prvem polfinalu po podaljšku premagali Tunizijo z 1 : 0 (0 : 0, 0 : 0), drugi pa so postali Alžirci, ki so prav tako v Kairu ugnali Nigerijo z 2 : 1 (1 : 0).

Senegalci so v Kairu v prvem polfinalu po podaljšku premagali Tunizijo z 1 : 0. Redni del prvega polfinala med Senegalom in Tunizijo ni dal odločitve, zato pa je v podaljšku v 100. minuti avtogol dosegel Dylan Bronn in Senegalu prinesel vsaj ponovitev največjega uspeha s tovrstnih prvenstev, finalist je bil tudi leta 2002. Tunizija na drugi strani se je edinega naslova veselila 2004.

senegal tun

Drugi polfinale so dobili Alžirci, afriški prvaki 1990. Ti so povedli v 40. minuti z avtogolom Williama Troost-Ekonga. Nigerijci, trikratni prvaki Afrike, so izenačili v 72. minuti po enajstmetrovki Odiona Ighaloja, odločilni zadetek pa je že v peti minuti sodniškega dodatka iz prostega strela prispeval zvezdnik Alžirije Riyad Mahrez. Tekma za tretje mesto bo v sredo, finale pa v petek.