Aleksander Čeferin je v pogovoru na oxfordski univerzi dejal, da ne razume kritik in žaljivih komentarjev na račun UEFE glede odločitve, da se finalno dejanje letošnje Evropske lige odigra v Bakuju. "Kadarkoli je govora o kritikah iz angleških klubov ali nerganju nasploh, k čemu to pripomore? Klubi si uničujejo ugled, nič drugega. Zakaj je bil finale v Azerbajdžanu? Preprosto. Tudi tam živijo ljudje, tudi tam živi homo sapiens," je pojasnil Čeferin, ki je spomnil, da podpore angleške nogometne zveze ni imel že od samega začetka svojega delovanja. "Ob prvi izvolitvi sem imel podporo 76 % nogometnih zvez, angleška ni bila ena od njih. Angleži so podprli drugega kandidata."
Finalno dejanje so spremljale mnoge logistične težave. Zataknilo se je že pri vstopnicah. Arsenal in Chelsea sta skupaj prejela zgolj 12.000 vstopnic, a sta jih kasneje vrnila več kot polovico, saj jih enostavno nista uspela prodati. Letalske povezave v skoraj 4.000 kilometrov oddaljeni Baku so bile slabe, predvsem pa predrage. "Tekma se je zaradi časovne razlike v Azerbajdžanu morala začeti ob enajstih zvečer, a tega nihče ne omeni. Če bi imeli dve azerbajdžanski ekipi, ki bi finale igrali v Londonu, teh problemov ne bi imeli. Prišli bi in igrali. Morali bi videti hvaležnost tamkajšnjih navijačev, da so lahko svoje junake videli v živo. Nogomet moramo razvijati tudi drugje, ne samo v Angliji in Nemčiji. Odločitev je bila sprejeta pred več kot letom in pol. Baku ima moderen stadion, ki sprejme 70.000 gledalcev. Mislim, da ima Anglija samo eno prizorišče, ki jih lahko sprejme več," je dodal Čeferin, ki je bil v februarju znova izvoljen za predsednika UEFE.
Kljub svojemu stališču glede letošnjega finala EL priznava, da se nagiba k ideji, da bi se finala v prihodnosti igrala na največjih evropskih stadionih. Letošnja finalista Lige prvakov Tottenham in Liverpool sta med svoje navijače lahko razdelila zgolj 32.000 vstopnic. Madridski stadion sicer sprejme nekaj manj kot 68.000 ljudi. "Mislim, da se bodo finala v prihodnosti igrala na stadionih, kjer si tekme lahko ogleda največje število gledalcev. Tudi če to pomeni, da se bo ponavljalo istih pet prizorišč. V Madridu smo imeli na voljo 62.000 vstopnic, prošenj pa kar 980.000. Če bi igrali na Wembleyju, bi imeli na voljo 30.000 vstopnic več. Finale LP bi kot največje klubsko tekmovanje moral biti odigran na največjih stadionih. Finale LE pa bi moralo biti na voljo čim širšemu krogu navijačev, torej vsem, ki jim je nogomet všeč," je zaključil Čeferin.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.