Celjani povedli, na koncu pa morali priznati premoč norveškemu Moldeju

Celje, 26. 08. 2020 20.09 |

Nogometaši Celja so v 2. predkrogu kvalifikacij za Ligo prvakov na domačem stadionu Z'Dežele gostili norveškega predstavnika Molde in po trdem boju izgubili z 1:2. Kljub porazu bodo varovanci trenerja Dušana Kosiča evropsko pot nadaljevali v 3. predkrogu kvalifikacij za Ligo Europa. Edini zadetek za Celjane je dosegel kapetan Mitja Lotrič.

Celjani, ki so v prvem krogu s precej neprepričljivo igro, a prepričljivim izidom izločili irskega prvaka Dundalk ter domače prvenstvo začeli s porazom proti Muri, so tokrat gostili prvaka Norveške, pri katerem sta si "ime naredila" tudi zdajšnji trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer in napadalec Dortmunda Erling Braut Haaland.

Štirikratni norveški prvak Molde je v uvodnem krogu izločil finski Kuopio s 5:0, tokrat pa je bil boljši še od Celja, ki je povedlo prek Mitje Lotriča v 38. minuti, Moldeju pa sta napredovanje priigrala Etzaz Hussain v 57. in Leke James v 74. minuti. Celjani so v prvem polčasu pokazali dobro igro in bili konkretnejši od Norvežanov. Že v sedmi minuti je Luka Kerin iz bližine žogo poslal čez gol, isti igralec je imel novo veliko priložnost tudi v 23. minuti, ko je prišel pred Andreasa Lindeja, a je bil ta uspešnejši. Je bil pa Kerin vpleten v vodilni zadetek Celjanov v 38. minuti. Lan Štravs je žogo z glavo podaljšal do kapetana Celja Mitje Lotriča, ki je v 16. minuti bolj ali manj nenevarno poskusil z razdalje, ta je nato žogo oddal na levo do Kerina, slednji pa je žogo vrnil Lotriču, ki je zadel v kazenskem prostoru.

Po zadetku so pobudo prevzeli favorizirani gosti, Magnus Wolff Eikrem je v 43. minuti imel na voljo prosti strel s slabih 20 metrov malce z leve strani, a je zadel prečko, v 45. minuti pa so gosti izigrali domačo obrambo, do strela iz bližine je prišel Erling Knudtzon, a na celjsko srečo žogo poslal čez prečko. V drugem polčasu je Mitja Lotrič prvi nevarneje poskusil, ko je sprožil s 17 metrov in le malce zgrešil cilj. V 54. minuti je na drugi strani Eikrem spet prišel do strela, Matjaž Rozman je bil na mestu. Takoj zatem so Norvežani, ki so v teh trenutkih znova pritiskali, spet imeli veliko priložnost, a je po kotu z glavo iz neposredne bližine zgrešil še Martin Ellingsen.

Mitja Lotrič je dosegel edini zadetek za Celjane na tekmi z Moldejem.
Mitja Lotrič je dosegel edini zadetek za Celjane na tekmi z Moldejem. FOTO: Damjan Žibert

So pa Norvežani izenačili v 57. minuti, ko so spet prišli do strela iz bližine, poskusil je Etzaz Hussain, žoga pa se je nato Rozmanu po slabem posredovanju izmuznila čez golovo črto. V 74. minuti so Skandinavci dosegli preobrat, ko so z lepo akcijo spet izigrali celjsko obrambo, iz bližine pa je žogo v mrežo potisnil Leke James.

V 77. minuti je Eikrem imel priložnost za povišanje vodstva, a je Rozman dobro posredoval po strelu malce z desne. Celje pa je svojo zadnjo priložnost zapravilo v drugi minuti sodniškega dodatka, ko je s prostega strela z 20 metrov le malce zgrešil Dario Vizinger.

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 2. predkrog, izid tekme:
Celje - Molde 1:2 (1:0)
Lotrič (38.); Hussain (57.), James (74.).
Arena Z'dežele, brez gledalcev, sodniki: Jäger, Gutschi in Witschnigg (vsi Avstrija).
Celje: Rozman, Marandici, Ćalušić, Zaletel, Kadušić, Štravs (od 70. Pungaršek), Vrbanec, Božić (od 85. Dangubić), Lotrič (od 85. Novak), Kerin, Vizinger.
Molde: Linde, Haugen, Ellingsen, Sinyan, Knudtzon (od 56. Omoijuanfo), Hussain, Aursnes, E. Hestad (od 84. Brynhildsen), Wolff Eikrem (od 79. Christensen), Pedersen, James.
Rumeni kartoni: Lotrič, Marandici; Pedersen.