Nov hud spodrsljaj Maribora, v Sežani brez golov

Celje, 01. 05. 2021 22.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
M.J., A.V., STA
67

Aktualni prvaki so Mariborčanom prizadejali novo zaušnico. Celjani so v napeti tekmi 31. kroga PLTS doma premagali vijoličaste z 2:1. Odločilni gol je v končnici dosegel rezervist Ester Sokler. Nogometaši CB 24 Tabora Sežane in Domžal pa so se razšli z neodločenim izidom 0:0. Sežanci so igrali svojo stoto prvoligaško tekmo, a tega jim ni uspelo proslaviti z zmago. Ta bi bila tretja zaporedna, a strelci tokrat niso bili razpoloženi, tako kot ne pri Domžalah, ki so prekinile niz dveh zmag. Tudi Koper in Bravo sta se na Bonifiki razšla brez golov.

Agron Šalja
Agron Šalja FOTO: NZS

Aktualni državni prvaki so v boju s 15-kratnimi prvaki prišli do odmevne, predvsem pa pomembne zmage v boju za obstanek. Igralci novega stratega Agrona Šalje so do treh točk prišli v izdihljajih tekme, ko je Ester Sokler unovčil neodločnost mariborske obrambe. Celjani so vsaj začasno z 31 točkami na osmem mestu ujeli Aluminij, Maribor pa je zamudil priložnost, da se približa vodilni Olimpiji na zgolj točko. Slednjo sicer v nedeljo še čaka obračun z Aluminijem, tako da bo prednost lahko celo spet sedem točk. Celjani, ki so pogrešali kaznovana Žana Benedičiča in Jona Šporna, in Mariborčani, ki so zaradi kazni igrali brez Luke Uskokoviča (v zapisniku tokrat ni bilo niti Amirja Derviševića in Alexandruja Cretuja), so v uvodu tekme pokazali kar dinamično predstavo, prvi pa je resneje pri Mariboru zagrozil Aleks Pihler, ki je sprožil od daleč, a za približno dva metra zgrešil cilj. V 30. minuti je Aljoša Matko imel izvrstno priložnost za vodstvo Maribora, a je iz bližine z desne strani zadel le zunanji del mreže. Le nekaj trenutkov pozneje je z leve poskusil Felipe Santos, Matjaž Rozman pa je z nekaj težavami žogo ujel pred golovo črto. Novo akcijo so Mariborčani izpeljali v 32. minuti, takrat pa je bil malce premalo natančen Jan Repas z roba kazenskega prostora. Pritisk ni obrodil sadov, zato pa so Celjani v 35. minuti povedli. Matic Vrbanec je z leve strani poslal žogo pred vrata Maribora, tam pa je žogo v lastno mrežo preusmeril Ilija Martinović. Štiri minute pozneje je na drugi strani z nizkim strelom poskusil Gal Gorenak, a je bil Rozman pripravljen. Celjani so ob razredčeni obrambi gostov v 41. minuti prišli do nove lepe priložnosti, Ivan Božić je imel veliko časa za strel, a zadel Pihlerja.

Celje vs Maribor
Celje vs Maribor FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu so bili sprva Celjani odločnejši, v 57. minuti pa je Martinović na drugi strani zapravil prvo mariborsko priložnost v tem delu igre, ko je žogo poslal čez gol. Trener gostov Simon Rožman je v 59. minuti ekipo osvežil z Rokom Kronavtrom, Blažem Vrhovcem in Rudijem Požegom Vancašem, slednji je takoj zatem z glavo zgrešil cilj. Mariborčani so si v teh trenutkih priigrali še nekaj obetavnih položajev, a brez pravega zaključka. V 75. minuti pa so vijolični le izenačili, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Požeg Vancaš, žoga je zadela Josipa Ćalušića, spremenila smer in presenetila Rozmana. Pritisk Maribora se je nadaljeval, v 85. minuti je Repas poskusil iz prve, a je ostalo pri 1:1, je pa v 89. minuti Ester Sokler zadel za celjsko zmago, potem ko je po desni v kazenski prostor prodrl Mićo Kuzmanović.

Domžalčani in Sežanci brez golov

Senijad Ibričić
Senijad Ibričić FOTO: Damjan Žibert

Kraševci so na tekmi pogrešali kaznovanega Leona Severja, prav tako pa tudi Hristosa Rovasa, ki je prekinil pogodbo s klubom. Na drugi strani so pri Domžalah manjkali Zeni Husmani, Gaber Dobrovoljc, Tibor Gorenc Stankovič in Dario Kolobarić. Kljub temu so bili v uvodu tekme malce konkretnejši slednji, a ne Tamar Svetlin ne Arnel Jakupović nista povzročila posebej težkega dela Janu Koprivcu. Domači so pozneje prišli do kar nekaj strelov, predvsem z razdalje, a so bili bolj ali manj vsi precej nenatančni. Še najbolj nevarno je bilo po strelu Denisa Kouaa, ko je v 21. minuti sprožil z roba kazenskega prostora, dobro pa je posredoval Ajdin Mulalić. V prvem polčasu je zadnjo vidnejšo priložnost v 38. minuti zapravil Matej Podlogar, ko je z roba kazenskega prostora žogo poslal precej čez gol. V uvodu drugega polčasa, poškodovanega glavnega sodnika Aleksandra Matkovića je zamenjal Dragoslav Perić, je bilo nekajkrat kar nevarno na obeh straneh, med drugim je v 52. minuti Jakupović poskusil z 18 metrov, Koprivec je žogo odbil v kot, v 54. pa je na drugi strani Marko Krivičić streljal s 25 metrov, izkazal pa se je Mulalić. Sledilo je zatišje, kar zadeva obetavne akcije, igra se je odvijala med obema kazenskima prostoroma, šele v 89. minuti je kolikor toliko spodoben strel sprožil Benjamin Markuš, ko je poskusil z več kot 25 metrov, a Koprivec je žogo zlahka ujel. V 90. minuti je po kotu z desne strani še Mihael Briški z glavo žogo poslal malce čez prečko, v zadnji minuti dodatka pa je pred sežanskim golom nespretno reagiral Slobodan Vuk, tako da je ostalo pri 0:0.

Rodolfo Vanoli
Rodolfo Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Na Bonifiki brez golov
Koper je še tretjo tekmo zapovrstjo brez zmage, ima zgolj eno na zadnjih sedmih tekmah, na drugi strani pa je Bravo že osem tekem brez slavja, je pa na ne ravno vznemirljivem obračunu prekinil niz dveh porazov. Koper ostaja peti, Bravo pa sedmi. Prvi polčas na Bonifiki, kjer so domači pogrešali kaznovanega Mihaila Caimacova, gosti pa Davida Brekala, ni ponudil posebej razburljive predstave, še najbolj nevaren strel je sprožil Mitja Križan, ko je v enajsti minuti žogo poslal malo čez prečko. V 37. minuti je Mustafi Nukiću, ki je poskusil malce z desne, veselje preprečil mladi Maj Mittendorfer, ki je v petek podpisal profesionalno pogodbo s primorskim klubom. V drugem polčasu je spet prvi s strelom z glavo zagrozil Križan, Ivan Vargić pa je žogo ujel. V vetru in dežju so Koprčani prvič malce zagrozili v 66. minuti, ko je z glavo zgrešil cilj Marko Pejić. V 74. minuti so imeli domači znova priložnost, tudi takrat strel z glavo ni bil dovolj natančen. Sicer pa tekma tudi v tem delu ni ponudila veliko nogometnih užitkov, tudi poskus Martina Kramariča v 80. minuti je bil preslab za spremembo izida. V 85. minuti je po kotu s strelom z glavo zgrešil še Žan Žužek, to pa je bila tudi zadnja obetavnejša akcija tekme.

CB24 Tabor Sežana - Domžale 0:0

Celje - Maribor 2:1 (1:0)
Martinović 35./ag, Sokler 88.; Požeg Vancaš 75.

Koper - Bravo 0:0